Täna toimub tasuta kinoseanss ja arutelu uimastite ja sõltuvuse teemadel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. august 2023 kell 10:13Pilt: kaader filmist “Kostja Proletarski”

31. august on rahvusvaheline üledoositeadlikkuse päev. MTÜ Eesti psühhotroopsete ainete tarvitajate ühing LUNEST kutsub sel puhul Tallinnas ja Jõhvis kõiki huvilisi kinno ja arutelule Eestis murettekitavalt kasvanud uimastisuremuse ennetamise võimaluste teemal. 

 

Nii Tallinnas kinos Kai kui ka Jõhvi kontserdimajas linastuvad Ungari sihtasutuse Rights Reporter Foundation toodetud dokumentaalfilmid “Kostja Proletarski” (u 30 min) ja “Üks päev elus – uimasteid tarvitavate inimeste maailm” (u 80 min). Filmide vahel ja arutelu ajal pakume suupisteid ja sooje jooke.

“Kostja Proletarski” jutustab peategelase ja tema emaga tehtud intervjuude põhjal traagilise loo sellest, mida teeb Vene riik inimestega, kes uimastisüütegude eest vanglakaristust kannavad. “Üks päev elus” on pilguheit uimasteid tarvitavate inimeste ja uimastikahjude vähendajate igapäevaellu seitsmes maailma linnas – Berliinis, Budapestis, Jakartas, Lagoses, Mexico Citys, New Yorgis ja Simferoopolis.

Tallinnas algab sündmus kinos Kai kl 15, Jõhvis kontserdimajas kl 10.30. Filmidele järgneb kummaski linnas modereeritud aruteluring uimasti- ja karistuspoliitika ning sõltuvustervishoiu teemadel, milles osalevad valdkonna eksperdid ja juhtivametnikud.

Sündmus on tasuta. Tallinnas järgneb päevasele tasuta programmile kl 21 filmi “Trainspotting” tasuline seanss kõrvalasuvas Noblessneri välikinos.

Tallinna sündmuse täpsem kava: https://www.facebook.com/events/259283443543991/

Jõhvi sündmuse täpsem kava: https://www.facebook.com/events/261966556584128/

 

Toimetas LUNEST

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt