Karmo Kivi: Eesti valitsus on koroonakriisi ajal eiranud põhiseadust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. jaanuar 2021 kell 11:40“Teate, sellist asja ma veel ei ole oma elus teinud!!! Ma lugesin Eesti Vabariigi põhiseadust!” kirjutab oma Facebooki seinal koolitaja Karmo Kivi, juhtides tähelepanu seigale, et tema arvates on vabariigi valitsus koroonakriisis põhiseaduse vastu eksinud.

 

Silma jäid päris huvitavad punktid:

§ 11. Õigusi ja vabadusi tohib piirata ainult kooskõlas põhiseadusega. Need piirangud peavad olema demokraatlikus ühiskonnas vajalikud ega tohi moonutada piiratavate õiguste ja vabaduste olemust.

§ 18. Kedagi ei tohi piinata, julmalt või väärikust alandavalt kohelda ega karistada.
Kedagi ei tohi tema vaba tahte vastaselt allutada meditsiini- ega teaduskatsetele.

§ 40. Igaühel on südametunnistuse-, usu- ja mõttevabadus.

§ 41. Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele. Kedagi ei tohi sundida neid muutma.
Veendumustega ei saa vabandada õiguserikkumist.
Kedagi ei saa veendumuste pärast võtta õiguslikule vastutusele.

§ 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. Seda õigust võib seadus piirata avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste ja vabaduste, tervise, au ning hea nime kaitseks …
Tsensuuri ei ole.Mulle tundub, et kõigi nende punktide vastu on vabariigi valitsus käesoleval hetkel “eksinud” ehk teadlikult eiranud.

Kui Sa seda loed, siis tea, et kui Sa hoolitsed enda eest ise (positiivsed mõtted, tervislik toit, liikumine jne), siis viirused on jõuetud. Õigesti elades on Sinu immuunsüsteem nii tugev, et naerab viiruste üle. Iga päev on eriline, Sina oled eriline. Mõtle oma peaga enne kui midagi teed!

 

Karmo Kivi

 

Allikas: Karmo Kivi Facebook

Foto: JustiitsministeeriumKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt