Riina Solman: valitsus – on aeg vabandamiseks (PM)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. november 2021 kell 10:26Foto: eestiuudised.ee

Valitsus peaks tunnistama vaktsineerimisel tehtud vigu ja vabandama nii vaktsineerimata kui ka vaktsineeritud inimeste ees, kirjutab erakonna Isamaa aseesimees Riina Solman Postimehes.

 

Avaldame artiklist mõned katkendid:

Valitsus tundub vaktsineeritud lähikontaktsete probleemi ees olevat oma pea liiva alla peitnud, sest viiruse levikus süüdistatakse ainult vaktsineerimata inimesi. See omakorda tekitab vaktsineeritud inimestes viha, mida kanaliseeritakse vaktsineerimata inimeste vastu, mis aga vaktsineerimata inimestes tekitab trotsi vaktsiinide vastu.

Niimoodi me ühiskonnana edasi minna ei saa. Annan endise kommunikatsioonijuhina valitsusele mõned soovitused, kuidas kommunikatsiooni parandada:

Rääkida tõtt ja tunnistada vigu

Praegu on valitsus justkui koroonapassi lõksus. Kuigi seda on reklaamitud kui nakkusohutuse tõendit, on sellest saanud nakatamise luba. Selle asemel, et veelgi rohkem panustada koroonapassi kasutamisele nakkusohutuse tõendina, tuleb tunnistada, et teadmised nakatumisest on ajas muutunud. Vaktsiinid ei kaitse mitte nakatumise ja nakatamise eest, vaid aitavad haigust kergemini läbi põdeda. Just sellisena tuleb vaktsiine inimestele tutvustada. Koroonapass on hea selleks, et selle abil saab käia välismaal. Akuutse tervisekriisi lahendamiseks sellest kasu pole ning seda tuleb selge sõnaga välja öelda.

/—/

Lõpetada inimeste lahterdamine

Praegu lahterdab valitsus inimesi vastutustundlikeks ja vastutustundetuteks. See tuleb lõpetada. Piiranguid tuleks kehtestada kõikidele inimestele, sest vaktsineerimata inimesed pole ohtlikud vaktsineerituile, pigem vastupidi. Sealjuures tuleks olukorda selgitada ja paluda vabandust kõigi inimeste ees. Vaktsineeritud inimestelt tuleks paluda vabandust selle eest, et hoolimata varem räägitust tuleb hakata ka nende liikumist piirama. Vaktsineerimata inimestelt tuleb paluda vabandust sildistamise eest.

Laste kiirtestimist puudutav kommunikatsioon täpseks

Mis aga kõige olulisem – otsemaid tuleb lõpetada laste lahterdamine vastutustundlikuks ja vastutustundetuks. Esiteks ei otsusta lapsed ise oma vaktsineerimise üle ja teiseks on laste tanki lükkamine ebamoraalne ja südametu. /—/

Ma siiralt loodan, et valitsuse liikmed on piisavalt enesekriitilised ja suudavad mõista, et nad pole ilmeksimatud. Sellises olukorras pole me keegi. Vahel tuleb lepituseks lihtsalt hoog maha võtta ja astuda paar sammu tagasi. Küll rahvas saab sellest aru.

 

Täispikk artikkel: Postimees 

Foto: eestiuudised.ee

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt