Postimees: Eesti on jäämas 5 viimase Euroopa riigi hulka, kus inimesi koroonapassiga diskrimineeritakse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. veebruar 2022 kell 5:13Foto: ekraanikuva + Canva

Euroopas on enamikus riikides koroonapassivaba kevad käes, aga Eestis leiab valitsus uusi jaburaid vabandusi, miks sellest inimesi diskrimineerivast tõendist veel loobuda ei saa. Majandusajakirjanik Liina Laks ja infograafika spetsialist Agur Paesüld koostasid ajalehele Postimees kaardi koroonapassi kasutamise kohta Euroopa riikides, lootuses et ehk avab see uued vaated koroonapassi kaotamise arutellu.

 

Iga päevaga muutuvad koroonanõuded on praegu Euroopas ülimalt eriilmelised: kui Austria soovis alles hiljuti hakata vaktsineerimata kodanikke trahvima ja Saksa liidumaade tervishoiuministrid kaaluvad vaktsiinikohustuse kehtestamist, siis näiteks Tšehhi ja Šveits loobusid kõikidest piirangutest pea et päevapealt.

Vaktsiinipass on kaotatud muu hulgas ka nendes riikides, kus on vaktsineeritus madalam kui Eestis (Moldaavia 25,5%, Bosnia ja Hertsegoviina 25,9%, Bulgaaria 29,5%, Ukraine 34,8%, Põhja-Makedoonia 39,9%, Albaania 41,2%, Rumeenia 42%, Montenegro 44,5%, Kosovo 45,5%, Valgevene 46,3%, Serbia 47,3%, Slovakkia 50,1%, Poola 58,4%, Sloveenia 58,5%, Horvaatia 61,8%, Eesti 63%, Tšehhi 63,7%, Ungari 63,8%).

 

Allikas: Postimees

Foto: ekraanikuva + Canva

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt