Boliivia parlament kiitis heaks kloordioksiidi (MMS-i) kasutamise COVID-19 raviks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. august 2020 kell 10:14



5. augustil 2020 kiitis Boliivia saadikutekoda heaks loa kasutada kloordioksiidi (MMS) COVID-19 ravis (juba 14. juulil kiitis selle heaks parlamendi alamkoda ehk senat – kirjutasime sellest pikemalt juuli lõpus). Sotsiaalmeedias hõiskab rahvas, et Boliivia on teinud ajalugu ja saatnud WHO sinna, kuhu vaja.

 

Vahetult enne selle kinnitamist teatas presidendiminister Yerko Núñez, et valitsus analüüsib normi seaduslikkust ja konsulteerib ekspertidega enne selle väljakuulutamise võimalust. Senaator Milton Barónes selgitas, et kloordioksiidi kasutamine on vabatahtlik ning kodanikud võivad ise otsustada, kas nad soovivad seda teed minna. Ta lisab, et toote ostmiseks ei ole retsepti vaja ja selle rakendamine peab toimuma “patsiendi teadlikul nõusolekul”. Toode on juba saadavad apteekides üle Boliivia.

Kuigi kloordioksiidi raviomadused on teaduslikult tõestatud, mille tulemuseks on tuhandete inimeste edulood, väidavad riiklikud terviseorganisatsioonid endiselt, et teaduslike tõendite puudumise tõttu ei soovita nad seda ühendit kasutada, mh ajavad rahvusvahelised terviseametid siiani segamini mitmed keemilised valemid. Boliivia piirkondades, kus vabatahtlikku ravi ja ennetust alustati ClO2-ga, on haigestumine kohalike ametnike sõnul tunduvalt vähenenud.

Hetkel on siiski veel selgusetu, kas Boliivia presidendi kohusetäitja Jeanine Áñez ka seaduse välja kuulutab, kuna tema partei on pigem MMS-i vastane.

 

PS. Meeldetuletuseks kodumaalt

Artikli lõpetuseks tasub mainida, et koguni kaks Eesti terviseametnikku on tunnistanud, et MMS-i tarbimine lahjendatud kujul ei ole mitte kuidagi tervisele kahjulik. Ja kuidas ta saakski olla, kui tegu on muu hulgas joomiseks ja toiduvalmistamiseks mõeldud vee puhastajaga.

 

 

Ilmselt mäletavad kõik aastatetagust materdamist ja sopaga loopimist; MMS-i turvalisust ei uuritud avalikus meedias ja vabandust ei palutud ka siis, kui politsei 2016. aastal leidis, et MMS ei keeranud kellegi tervist tuksi.

 

Allikad: Informador, Elperiodico, Madrid Market, Reuters

Foto: Dico Solis / AP

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt