Saksa majandusteadlane: Kes peatab tervisediktatuuri? Digitaalne vaktsineerimispass on muutumas püsivaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2022 kell 8:57Üle maailma tehakse otsustavaid jõupingutusi, et muuta kõigi kodanike liikumis- ja tegevusvabadus püsivalt sõltuvaks valitsuse määrustest ja vaktsineerimistõendist. Sel viisil viiakse ellu täielik jälgimiskava ID2020. Saksa majandusteadlane ja -ajakirjanik Norbert Häring kirjeldab oma blogis samme, millega vaktsineerimispassist saab meie igapäevane normaalsus.

 

Paljudes riikides on valitsused juba sõnaselgelt või kaudselt pandeemia lõppenuks kuulutanud ja kohtlevad koroonahaigust samamoodi nagu gripiepideemiat. See aga ei muuda tõsiasja, et töö jätkub selle nimel, et (elektroonilised) vaktsineerimiskaardid oleksid rahvusvahelise reisimise eelduseks üle maailma. See võimaldab hiljem kasutada igasugust tervisepoliitikat või muud ettekäänet, et muuta olemasolev seireinfrastruktuur eelduseks väga erinevatele tegevustele ka riigisiseselt.

Näiteks Saksamaa föderaalvalitsuse seaduseelnõu kirjeldab kaugeleulatuvaid pandeemiajärgseid väljavaateid, sh soovides reguleerida seda, et alates 2022. aasta oktoobrist loetakse vaktsineerituks ainult need, kes on saanud kolm doosi vaktsiini või kes on saanud kaks doosi ja olnud ühe korra haiged.

Silicon Valley soovib, et vaktsineerimispassi kontroll oleks püsiv

Brian Anderson, kes on Vaccine Credential Initiative’i (VCI) kaasasutaja ja esindab MITRE digitaalse tervise valitsusfondi, mis haldab muu hulgas ka sisejulgeoleku ja kaitseministeeriumi erakorporatsioonidega sõlmitud riigilepinguid, kirjeldab, kuidas ta kujutab ette pikaajalist digitaalsete vaktsineerimiskaa

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt