Loe ja vaata: Telegrami esimene Facebook live – koroonapidu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. märts 2020 kell 9:1312. märtsi hilisõhtul läks Telegrami Facebookis eetrisse meie esimene live video, mille eesmärgiks oli vastata kõikidele kirjadele ja sõnumitele, kus küsiti: “mida teie arvate koroonaviirusest?”  Et meie sõnum on eelkõige: “hirm on ohtlikum, kui koroonaviirus ise”, siis sai video üsna palju negatiivset vastukaja inimestelt, kes tunnevad hirmu. See on väga okei, aga otsustasime, et järelvaatamine jääb kättesaadavaks ainult neile, kellele sel päriselt midagi pakkuda on.

 

Siiski ei tee paha mõtiskleda järgneva info üle, mida on kunagi jaganud dr Olga Butakova: “Peamine faktor, mis lõhub immuunsust on HIRM. Hirm blokeerib immuunsuse täielikult. Sel momendil, kui inimeses tekkis hirm, lõpetab organism kõige muuga tegelemise. Immuunsüsteem kasutab 20% teie energiast. Seepärast nii hirmu kui stressi korral toimub täielik immuunsue seiskamine, sest keha mis valmistub ellujäämise nimel maksimumi välja panema, ei saa raisata energiat immuunsusele.”

Seega soovitame soojalt: püüa jääda enda keskmesse. Kui sisemist rahu aitab saavutada info, et Eesti on kuni 1. maini “suletud”, siis see on väga tore. Kui sulle annab kindlust teadmine, et oskad viirusega ise hakkama saada ja sul on olemas selleks kõik vajalik, siis see on super! Kui leiad, et parim viis end kaitsta on jääda rahulikuks ja panna (sotsiaal)meedia tarbimine mõneks ajaks pausile, siis see on suurepärane!

Kui tunned siiski hirmu, siis see on on väga okei ja loomulik – otsi üles info või inimesed, mis ja kes sind rahustavad. Mõtle nii, et äkki seda aega ongi vaja endasse vaatamiseks, suhete parendamiseks ja keskendumiseks sellele, mis on päriselt oluline.

Me ise arvame, et tervisega seotud muredest saab väga paljude inimeste jaoks suuremaks probleemiks töö ja sissetulek. Seda just kultuurivaldkonnas, kus kõik sündmused on annulleeritud ja sundpuhkusel on kõik alates korraldajatest ja esinejatest lõpetades heli- ja valgustehnikute ning teiste taustajõududega. Seega, kel vähegi võimalik – ärge nõudke kohe piletiraha tagasi, vaid oodake. Ja aidake välja mõelda lahendusi. : )

Ja ära unusta, et ei ole oluline, mida arvab kleegi teine – oluline on, mida arvad ja tunned sina. Sest rahu saab alata ainult sinu enda seest. Kui oled paadiga tormisel merel, siis saab paat põhja minna ainult siis, kui vesi paati sisse tuleb. Hoia oma paat kuiv. Ela, hinga rahulikult sisse ja välja, armasta.

PS. Hinga sügavalt, sest see aitab rahuneda (+ pisikud levivad kiiremini hapnikuvaeses keskkonnas). Võta abiks näiteks Wim Hofi meditatisoonid või hingamisharjutused.

Kui sind aga tõesti väga huvitab, mida arvame meie, siis ei saa me keelata sul meie koroona-teemalise Facebook live´ga tutvuda. Siin see on, kuulatav-vaadatav ainult Minu Telegrami tellijatele:

 

Toimetas Mariann Joonas

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt