Juhtus Tallinnas: Miks rahvast hirmutatakse, kui meedikud ise koroonat ei karda?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. märts 2020 kell 12:14Järgnev pärineb ühe meie sõbra kokkupuutest Tallinna kiirabi meedikutega eile 24. märtsil 2020: Sõitsin jalgrattaga ringi ja märkasin tänaval kiirabi autot, mille kõrval tiksusid 5 meedikut (kellest kaks tõmbasid suitsu). Läksin nende juurde ja küsisin, et kas olukord on praegu kuidagi moodi erilisem, kui varasemalt?

 

Üks vastas, et neil on väga kiire, aga tegelikult on kogu aeg kiire, eriti gripi hooajal. Ma küsisin, kas nad on näinud mingisugust teaduslikku uuringut, et kardetud viirus riiulite ja muude pindade kaudu edasi kandub?

Loomulikult vastasid nad “Ei“ ning lisasid, et nad lihtsalt järgivad WHO korraldusi, aga üldiselt on kõik sama nagu ikka – ära teistele peale köhi ja pese käsi.

“Aga kuidas te ise end koroona eest kaitsete,” küsis jalgrattur.

“Me lihtsalt peseme käsi,“ vastas kiirabibrigaad.

Minu küsimuse peale, et kas üldse oleks midagi teisiti, kui uudised seda paanikat ei levitaks ja karantiinis passimist ei soovitaks, vastas üks: “Ma olen praegu vormiriietes ja ma ei saa sellele küsimusele vastata.“

 

Foto: Tomas Anunziata / Pexels

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt