Perearstikeskused on hädas koroonavaktsiini lastedooside ülejäägiga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. jaanuar 2022 kell 9:21Perearstikeskused on hädas koroonavaktsiini lastedoosidega, mis viaali avades üle kipuvad jääma, kirjutab ERR.

 

Nimelt saab ühest viaalist kümme doosi 5-11-aastaste vaktsineerimiseks, vaktsiin aga avatuna kaua ei kehti. Sestap on perearstikeskused küsinud terviseametilt, kas vaktsineerimiseks kirja pandud laste ajad tuleb tühistada ja edasi lükata, kui ühele päevale piisavalt palju soovijaid kokku ei õnnestu saada.

Haigekassa selgitas ERR-ile, et otsest regulatsiooni sellisel puhul tegutsemiseks ei ole. Samas aga ei tohiks lapsi vaktsineerimata ka jätta.

“See on paratamatus, kui mõned doosid üle jäävad,” kommenteeris haigekassa pressiesindaja Sander Rajamäe. Ta lisas, et perearstidele üle jäävate dooside äraviskamine rahalist kahju kaasa ei too.

“Nad peavad aruande tegema haigekassale ja terviseametile, palju vaktsiine maha on kantud. Nende sissetulekut see aga ei muuda,” ütles Rajamäe.

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt