Saksamaal on vaktsineerimise järel surnud juba viis last

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. detsember 2021 kell 9:30Morgenpost ja MDR vahendavad, et Saksamaal on sel sügisel peale vaktsineerimist surnud 5 alaealist, sh 12-aastane poiss, kes suri pärast Pfizer/BioNTech koroonavaktsiini saamist. Nagu ikka teatavad arstid, et surma põhjuseks polnud mitte vaktsiin, vaid kaasuvad haigused. Ja nagu ikka, kui inimene sureb erinevate haiguste tagajärjel, siis läheb kirja koroona, mitte erinevad haigused. Selline on reaalsus kus me elame ning hetkel ei näi sellele veel lõppu tulevat, sest massid ei julge endiselt suud lahti teha.

 

12-aastasel poisil, kes suri Cuxhaveni piirkonnas paar päeva pärast teise vaktsiini saamist, oli “vaktsiinist sõltumatu eelnev südamehaigus”, väidab lahkamise sooritanud Paul Ehrlichi Instituut (PEI).

 

Surmaga lõppenud vaktsineerimine “äärmiselt harv”

Kuna vaktsineerimise ja lapse surma vahele jäi suhteliselt vähe aega, määras tervishoiuamet lahkamise. “Isegi kui lõplik hinnang lapse lahkamise tulemusele on nüüd olemas, on lapse traagiline kaotus perekonnale ja lähedastele ääretult valus ja puudutab meid kõiki sügavalt. Meie täielik kaastunne kuulub neile,” rõhutas Cuxhaveni piirkonna administraator Kai-Uwe Bielefeld.

PEI käsutuses olevate andmete kohaselt on laste surmaga lõppenud koroonavastane vaktsineerimine äärmiselt haruldane. 30. septembriks loetleb instituut 5 sellist kahtlustatavat surmajuhtumit 12–17-aastastel inimestel, mis on seotud Biontechi vaktsineerimisega. PEI andmetel oli vähemalt kolmel noorukil varasemad tõsised haigused. Robert Kochi Instituudi andmetel on Saksamaal seni täielikult vaktsineeritud kaks miljonit inimest vanuses 12–17 aastat, mis vastab 43,9 protsendile (seisuga 15. november 2021).

Eestis on teada juhtum, kus 16-aastane nooruk suri kuuendal päeval pärast 1. vaktsiiniannust kopsuarteri trombemboolia tõttu. Tal esinesid olulised riskifaktorid ja kaasuvad haigused, sh korduvad tromboosid, mistõttu ravimiameti hinnangul seos vaktsiiniga puudub. Samuti on Eestis surnud üks laps, kelle koroonatest oli positiivne. Laste ja täiskasvanute raskemate vaktsiinikõrvaltoimete kohta saad lugeda siit.

Kokkuvõtteks – kui olematu pandeemia vastu korraldatakse riigi poolt vabatahtlik sundvaktsineerimine mitte riskigruppi kuuluvatele inimestele ja kui selle tõttu sureb laps ära, siis avaldab riik “kaastunnet”.

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: Canva

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt