Oxfordi murranguline uuring: vaktsineeritute viiruskoormus võib olla 251 korda suurem kui vaktsineerimata inimestel?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. september 2021 kell 9:45Vaktsiiniteema üks peamisi üleskutseid on: uskugem teadust! Covid-19 vaktsiinidest on kogunenud juba omajagu uuringuid, millest üht osa kasutatakse vaktsiinide reklaamimiseks ja nende ohutuse tõestamiseks, aga on ka uuringuid, mis uudsed mRNA vaktsiinid mitmes aspektis kahtluse alla seavad. Värske uuring Vietnami arstidelt toob välja, et vaktsineeritud meditsiinitöötajad kannavad oluliselt suuremat viiruskogust kui mitte-vaktsineeritud. Kas need tulemused (nakatuvad ja haigust levitavad ka ilma sümptomiteta (taasnakatunud) vaktsineeritud) aitavad selgitada ka seda, miks on Islandil ja Iisraelis Covidisse nakatumine vaktsineeritud inimeste hulgas plahvatuslikult kasvanud. Ehk siis, meedikud, kes enne pidid ennast vaktsineerima, et kaitsta nõrgemaid, on nüüd ise need, kes on nõrgematele ohuks.

Artiklile on lisatud ka prof Michael Palmeri ja prof Sucharit Bhakdi kommentaar alljärgnevale uuringule.

 

10. augustil avaldati ajakirjas The Lancet Oxfordi ülikooli kliiniliste uuringute rühma murrangulise uuringu eelretsensioon, mis toob välja, et Delta tüvi on 251 korda nakkavam kui eelmised tüved ning vaktsineerimine ei mõjuta nakuse levikut.

Uuringust selgub, et koroonanakkuse sümptomeid leevendav vaktsiinisüst võimaldab vaktsineeritud isikutel kanda ebatavaliselt suuri viirusekoormusi, ilma et nad ise esialgu haigeks jääksid ning nii muutuvad nad potentsiaalseteks viiruse superlevitajateks. Just seetõttu võib ulatuslikult vaktsineeritud rahvaste hulgas viirus endiselt väga laialdaselt levida.

Artikli autorid Chau et al näitasid Vietnamis Ho Chi Minhi linnas haigla sulgemisel laialt levinud vaktsiini ebaõnnestumist ja koroonaviiruse levikut rangelt kontrollitud tingimustes.

Teadlased uurisid tervishoiutöötajaid, kes ei saanud haiglast kahe nädala jooksul lahkuda. Andmed näitasid, et täielikult vaktsineeritud töötajad nakatusid, kandsid ja suure tõenäosusega ka levitasid Covid-19 viiruse delta tüve umbes kaks kuud pärast Oxford/AstraZeneca COVID-19 vaktsiini (AZD1222) süstimist, levitades seda ka oma vaktsineeritud kolleegide hulgas.

Nende kaudu levis suure tõenäosusega delta tüvi ka vastuvõtlikele vaktsineerimata

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt