Telegrami uudised (nädal 2): peavoolus kõlavad hääled “pandeemia on läbi!”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. jaanuar 2022 kell 12:16Foto: kollaaž / Canva.com

Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 10.-16. jaanuar 2022. Nädal paistis silma erakordselt suure hulga n-ö alternatiivarvamuste esinemisega peavoolumeedias. Kas lõpuks hakkab jää sulama ning piirangute lõpetamist ja koroona gripiga võrdsustamist hakkab peagi nõudma häälekas enamus?

 

Vaata kokkuvõtet aasta teise nädala uudistest siit:

 

 

1

https://www.telegram.ee/eesti/piiranguid-lopetama-kutsuvad-meeleolud-valitsevad-aina-enam-ka-laiatarbemeedias

Piiranguid lõpetama kutsuvad meeleolud valitsevad aina enam ka laiatarbemeedias

Mis on ühist Suurbritannia endisel vaktsineerimisjuhil Clive Dixil, Hispaania tervishoiuministril Carolina Dariasel ja peaministril Pedro Sanchezil, Päevalehe arvamustoimetajal Villu Zirnaskil, Postimehe toimetajal Lea Danilson-Järgil ja Õhtulehe peatoimetajal Martin Šmutovil? Nad kõik on viimase nädala jooksul (sotsiaal)meedias andnud mõista, et koroonapiirangud tuleks lõpetada ja/või koroonasse tuleks edaspidi suhtuda nagu grippi.

 

Lisaks. Saksa arst ja epidemioloog Friedrich Pürner kritiseeris teleeetris Saksamaa ja Austra päevapoliitikat ning kutsus poliitikuid üles kõiki meetmeid tühistama, öeldes: põhimõtteliselt on pandeemia möödas!

Briti terviseminister Sajid Javid andis reedel teada, et vaktsiinipassidest loobutakse veel jaanuaris ning peale seda jääb ainsaks meetmeks vaid maskide kandmine siseruumides, kuid on võimalik, et ka sellest loobutakse.

Hollandis  avasid baarid ja kohvikud laupäeval oma uksed valitsuse piirangutest hoolimata. Riigi üks mõjukamaid baariomanikke Laurens Meyer kommenteeris ajakirjandusele, et lukustamised on oma aja ära elanud. “Vastupanu kasvab. Inimestel on küllalt. Üha enam linnapeasid on tunnistanud, et nad ei rakenda meetmeid/trahve, kui baarid taasavatakse,” märkis Meyer.

Üks märgilisemaks uudiseks oli aga Taani ajalehe Ekstra Bladet vabandus oma lugejate ees, et nad on ilma küsimusi esitamata järginud valitsuse COVID-19 narratiivi ja aus ülestunnistus, et nad põrusid. “Peaaegu kaks aastat oleme me – ajakirjandus ja elanikkond – olnud nagu hüpnoosis, ülekoormatud valitsuse igapäevaste koroonaviiruse arvudega,” tunnistatakse artiklis.

“ME EI OLE olnud piisavalt julged, et nõuda valitsuselt vastust, miks inimesed satuvad haiglasse koroonaga ja mitte koroona tõttu. Sest see on suur erinevus. Väga suur erinevus.“

Artiklis väidetakse, et võimud on valetanud ka pandeemia muude aspektide kohta ning seetõttu on inimeste usaldus nende suhtes kõvasti langenud. Kas ka Eesti väljaannetel ja ajakirjanikel jagub julgust välja astuda ja tunnistada tõde, et võita tagasi inimeste usaldus?

 

See kõik on juhtunud ainult viimase nädala jooksul ja need on ainult mõned näited paljudest. Kas lõpuks hakkab jää sulama ning piirangute lõpetamist ja koroona gripiga võrdsustamist hakkab peagi nõudma häälekas enamus?

 

2

https://www.telegram.ee/eesti/euroopa-ravimiamet-tohustusdoosid-voivad-olla-risk-inimeste-immuunsusteemile

Euroopa ravimiamet: tõhustusdoosid võivad olla risk inimeste immuunsüsteemile

Euroopa ravimiameti (EMA) hinnangul pole neljas vaktsiinidoos praeguse teadmise järgi põhjendatud. EMA vaktsiinistrateegia juhi Marco Cavaleri sõnul võib iga nelja kuu tagant saadav tõhustusdoos hüpoteetiliselt olla risk inimeste immuunsüsteemile ja põhjustada väsimust.

Cavaleri lisas ka, et “me peame mõtlema, kuidas liikuda praegusest pandeemia olukorras edasi endeemia olukorda.”

 

3

https://www.telegram.ee/eesti/vandenouteooriast-sai-tegelikkus-ppa-vallandas-34-vaktsineerimata-tootajat

“Vandenõuteooriast” sai tegelikkus: PPA vallandas 34 vaktsineerimata töötajat

Kui möödunud aastal lekitati sotsiaalmeediasse infot, et politsei- ja piirivalveamet (PPA) plaanib vallandada vaktsineerimata töötajad, sildistas Delfi faktikontroll selle valeinfoks ja paanika külvamiseks. 10. jaanuaril teatas Delfi aga, et PPA lõpetas möödunud aasta 31. detsembri seisuga töösuhte 34 vaktsineerimata töötajaga.

Sarnast praktikat on rakendatud ka kaitseväes ja peagi Päästeametis. Millal jõuavad sealsete juhtide kõrvu teaduslikud faktid, et ka vaktsineeritud nakatuvad ja levitavad viirust ning pidevad tõhustusdoosid võivad olla ohuks tervisele?

 

4

https://www.telegram.ee/maailm/katastroof-iisraelis-vaktsineerimise-havitavast-mojust-raakiv-dokfilm-tunnistuste-projekt-nuud-eestikeelsete-subtiitritega

Katastroof Iisraelis! Vaktsineerimise hävitavast mõjust rääkiv dokfilm “Tunnistuste projekt” nüüd eestikeelsete subtiitritega

Iisrael on avalikkusele tuntud oma jõulise vaktsineerimispoliitika poolest. Iisraeli rahvas aga soovib, et maailma avalikkuseni jõuaks ka nende endi seas olevate vaktsiiniohvrite hääl. Dokumentaalfilmis “ Vaktsiiniohvrite tunnistused peale Covid-19 vaktsineerimist” saavad kajastust noorte meeste südameprobleemid ja insuldid, noorte naiste nurisünnitused, invaliidistunud inimesed…

“Ükski meediaettevõte, ajakirjanik, reporter või keegi teine ei uuri neid juhtumeid põhjalikult ega avalda andmeid. Nüüd hakkasid nad seda eksperimentaalset vaktsiini manustama meie lastele,” selgitab kahe poja ema Avital filmi sissejuhatuses, miks ta selle dokumentaali tegemise ülesande enda peale võttis. 

 

5

https://www.telegram.ee/maailm/tel-avivi-ulikooli-professor-tervishoiuminister-on-aeg-tunnistada-labikukkumist

Tel Avivi ülikooli professor: Tervishoiuminister, on aeg tunnistada läbikukkumist!

Tel Avivi ülikooli mikrobioloogia- ja immunoloogiaosakonna juhataja, professor Ehud Qimron avaldas 10. jaanuaril avaliku kirja Iisraeli tervishoiuministeeriumile, kus kritiseerib jõuliselt Iisraelis tehtud katastrofaalseid vigu ja masendavaid valeotsuseid, mida seoses koroonaviiruse levikuga on siiani tehtud ja jätkuvalt tehakse.

Ka Eestis oleks viimane aega saata selline kiri nii Eesti valitsusele, riigikogule, teadusnõukojale jt. Eesti inimesi valeotsustega ja valeinfoga mürgitanud instantsidele/persoonidele.

 

6

https://www.telegram.ee/eesti/koroonapettus-gripp-on-tagasi-ja-susteem-testib-end-lohki

Koroonapettus: gripp on tagasi ja süsteem testib end lõhki

Alates koroonapettuse algusest oli kohe selge, et pandeemiat pole ning kogu “asi” seisab massilise PCR-testimiskampaania najal. Üleöö kasutusele võetud PCR-testid ei suutnud eristada aktiivset viirust juba läbi põetud viiruse fragmentidest.

13. jaanuaril saatis Terviseameti juhtivtöötaja Mari-Anne Härma Eesti perearstidele kirja, milles ta selgitab, et alates 17.01.2022 tuleb kasutusele uus PCR-test, mis suudab eristada koroonat ja grippi. Kas see tähendab, et varem pandi need kõik ühte patta? Mainis ju ka terviseameti endine juht Üllar Lanno, et „inimestel läks gripp meelest ära“.

Endine teadusnõukoja juht Irja Lutsar ütles aga äsjases intervjuus Õhtulehele, et masstestimise võiks ära lõpetada, sest see pole seda raha väärt.

 

7

https://www.telegram.ee/eesti/aasta-idiokraat-2021-voidukarikas-kaja-kallase-nimega-joudis-stenbocki-majja

“Aasta idiokraat 2021” võidukarikas Kaja Kallase nimega jõudis Stenbocki majja

28. detsembrist kuni 9. jaanuarini said Telegrami lugejad valida oma “lemmik”-idiokraate ehk idiokraatia elluviijaid. Iga valija sai 33 kandidaadist oma hääle anda kuni 10-le lemmikule, hääletajaid oli kokku 4972. Kindlaks liidriks kujunes juba esimestel päevadel EV peaminister Kaja Kallas, kes sai kokku 3408 häält, teiseks jäi tervise- ja tööminister Tanel Kiik 3090 häälega ning kolmandale kohale maandus sotsiaalministeeriumi ametlik Covid-19 vaktsineerimise lobistdr Karmen Joller 2908 häälega.

Telegrami juhtkond käis 13. jaanuari hommikul, täpselt 1 aasta peale eelmise valitsuse lagunemist, praegusele valitsusjuhile auhinda üle andmas – Stenbocki majja sai toimetatud Kaja Kallase nimega kuldne võidukarikas, mille Riigikantselei administraator lubas lahke naeratuse saatel peaministrile üle anda ja kinnitas, et ära see kuskile ei kao.

Uudis Kaja Kallase kuldsest karikast jõudis ka peavoolumeediasse: https://reporter.postimees.ee/7429664/reporter-isamaa-sotsid-ja-ekre-kavandavad-kaja-kallase-umbusaldamist?fbclid=IwAR11bxxtxyPoO4Hfsxii1tmXbNl_67IWTZ650sZ2w0Jrbdq9v0Dt6K0moG0

 

8

https://www.telegram.ee/eesti/vaata-videoid-kuula-konesid-koroonameetmete-vastane-meeleavaldus-stenbocki-maja-ees

Stenbocki maja ees toimus taas koroonameetmete vastane meeleavaldus

13. jaanuaril jätkus eelmisel aastal alanud neljapäevaste meeleavalduste traditsioon, fookuses loomulikult koroonameetmed ja nende tühistamine, korraldajaks Sihtasutus Pere ja Traditsiooni Kaitseks.

Telegram kutsub ka oma lugejad Stenbocki maja juurde igal neljapäeva hommikul – protest jätkub senikaua, kuni kõik piirangud lõppevad.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: kollaaž / Canva

 

Toimetasid Sander Soomaa ja Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt