Valitsus: uuest nädalast kaob väliüritustelt koroonapassi nõue

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2022 kell 13:30Valitsus otsustas, et alates järgmisest esmaspäevast ei pea enam väliüritustel osalemiseks koroonapassi näitama, teatas kultuuriminister Tiit Terik (KE), vahendab ERR.

 

“Palusin eelmisel nädalal teadusnõukojalt hinnangut välitingimustes toimuvate sündmuste puhul Covid-tõendi nõudmise vajalikkuse osas ja tegin ettepaneku kaotada väljas sportimisel koroonatõendi küsimise nõude. Teadusnõukoda oli peale arutelu ettepanekuga nõus, millele tuginedes langetasime valitsuses põhimõttelise otsuse, et 14. veebruarist kaob piirang täielikult,” teatas Terik.

“See tähendab seda, et alates sõbrapäevast ei pea välitingimustes toimuvate sündmuste puhul enam koroonapassi näitama,” täpsustas ta. Detailsemad tingimused täpsustab valitsus neljapäeval.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles ERR-ile, et kellaajalised ja rahvaarvu piirangud jäävad praeguse seisuga paika.

“Selle Covid-tõendi nõude kaotamine annab ühest küljest leevenduse neile inimestele, kellel ei ole täna kehtivat tõendit, aga ka neile, kellel see tõend on olemas. Aga pole tõesti tarvidust näiteks uisuväljakule või mujale välissporti tegema minnes tõendit ja isikut tõendavat dokumenti kaasas kanda,” kommenteeris Kiik.

Ilma ennustavad portaalid lubavad aga järgmiseks nädalaks plusskraade

 

Allikad: ERR, YR.no

Foto: Pavel Danilyuk / Pexels

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt