Meilt küsitakse: Kas Telegramist saab osta narkootikume?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. november 2019 kell 11:46Eile hilisõhtul kirjutas meile mitu lugejat ja täna hommikul helistas üks vanemaealine sugulane, pärides, et kas Telegram on hakanud narkootikume müüma? Nimelt olevat sellest eile õhtul räägitud “Aktuaalses kaameras”.

 

Kuigi Telegram on korduvalt kirjutanud näiteks narkootikumide dekriminaliseerimisest, legaliseerimisest või uuringutest, mille käigus täheldati psühhedeelikumide kasulikku mõju (vaimsele) tervisele, ei ole võimalik Telegramist keelatud aineid osta.

Nimelt avalikustati umbes pool aastat peale Eesti uudisteportaali Telegram.ee avamist (29. jaanuar 2013) rahvusvaheline suhtlusäpp Telegram (14. august 2013), mille vahendusel saab väidetavalt turvaliselt ja jälgimisvabalt saata sõnumeid.

Eilses AK-s räägitigi sellest, kuidas politseinikud pidasid kinni kaheksa noort, nende seas ühe alaealise, keda kahtlustatakse suhtlusvõrgustikus Telegram narkootiliste ainete müümises.

“Aktuaalne kaamera” uuris Tallinna tehnikaülikooli infotehnoloogia professorilt Tanel Tammetilt, mis rakendus Telegram on. Tammeti sõnul on Telegrami peamine erinevus teiste suhtlusäppide ees see, et Telegramiga saab pidada krüpteeritud sidet, mida kolmandad isikud lugeda või pealt kuulata ei saa.

“Kõik teised rakendused teevad ka krüpteeritud sidet kuni serverini ja kuskil keskel hoitakse neid sõnumeid mingi aeg alles, võib-olla lõpmatuseni. Need, kes neid alles hoiavad, saavad neid lahti krüptida. Politsei saab nende käest küsida, mis sõnum saadeti. Telegramiga saab aga teha nii, et seda ei juhtu, et keegi ei saagi teada, mis sõnumi sa saatsid. Nii saab ka Telegramiga helistada,” selgitas Tammet.

Küll aga on võimalik kavalamatel inimestel esineda võrgustikus varju nime all ja saada osa vestlustest, mida tahetakse laiema avalikkuse eest varjul hoida…

Telegram soovitab lõpetuseks, nagu ikka, meelte avardamiseks kõikidel politseinikel ja poliitikutel teha LSD´d ja seeni, väike kogus MDMA´d ei tee ka paha (aitab suurendada kaastunnet ja armastust kaaskodanike vastu). Erinevaid teadusuuringuid psühhedeelikumide on täis terve internet.

 

Aga alaealised?

Et alaealised ja noored täiskasvanud(kelle aju arengule ei tule alkoholi, tubaka ja teiste sõltuvusttekitavate ja psühhoaktiivsete ainete kasutamine enne 21. eluaastat kasuks) oleks narkootikumide lihtsa kättesaamise eest kaitstud, tuleks aegunud karistamis- ja hirmutamistaktika asemel teha uuemate andmetega teavitustööd, reguleerida narkopoliitikat ning tutvuda teiste riikide sellealaste edulugudega.

Lisaks võiks alaealistele stressiga toimetulekuks, meelte vaigistamiseks ja rahu saavutamiseks õpetada näiteks Vaikuseminutite harjutusi, mediteerimist või erinevaid hingamistehnikaid.

 

Loe ka: ERR

Foto: cellbell.eu

 

Toimetasid Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt