2,3 miljoni suurune annetus tasub ära: Saksa väljaanne propageerib Bill Gatesi raha eest vaktsiine?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. jaanuar 2021 kell 13:14Foto: kollaaž (fortune.com, Pixabay/ Maklay62)

Saksakeelne online-nädalaleht Der Spiegel on saanud Bill Gatesilt üle kahe miljoni euro suuruse annetuse. Der Spiegeli sõnul ei mõjuta see nende tegevust, kuid tegelikkuses on nad Bill Gatesi ja tema eesmärke korduvalt propageerinud. Üks näide on sellest sarja “Päevik Põhja-Süüriast” alla kuuluvad artiklid.

Saatsime kommentaaripalve ka Delfile/Ekspress Grupile, et kui palju on nemad saanud annetusi Bill Gatesiga seotud fondidelt ja organisatsioonidelt, ent vastust ei ole veel saanud.

 

Spiegelis on rubriik “Globaalne ühiskond“, mis loodi Bill Gatesi annetuste toel. Kui veerul klõpsata, kuvatakse artiklite loendi kohal järgmine tekst:

“Meie globaalse ühiskonna projekti jaoks annavad Aasia, Aafrika, Ladina-Ameerika ja Euroopa ajakirjanikud aru inimestest, sotsiaalsetest kohtadest ja ühiskondlikest arengutest. Reportaažides, analüüsides, fotodes, videotes ja taskuhäälingusaadetes räägime ebaõiglusest üleilmastumise taustal – kuid ka paljutõotavatest lähenemisviisidest. Projekti toetab Bill & Melinda Gatesi fond, toimetuse sisu luuakse ilma fondi mõjutuseta.”

Kes seda usub?

Fakt on see, et Spiegel propageerib korduvalt Bill Gatesi ja tema eesmärke. Näiteks on Spiegel kujutanud Bill Gatesi ja farmaatsiaettevõtteid tublide samariitlastena, kes tahavad koroonavaktsiinidega maailma päästa, muidugi üsna ennastsalgavalt. Te võite koroonavaktsiine toetada nii, kuidas soovite, kuid Der Spiegel varjas oma lugejate eest, et arveid peavad maksma ülemaailmsed maksumaksjad, samas kui farmaatsiaettevõtted (ja Bill Gates, kes omab teatud ettevõtete aktsiaid) teenivad metsikult raha. 

Tuletame meelde, et Bill Gates oli kevadise lockdowni ajal üks enim teeninud ärimehi, suurendades vara ca 8 miljardi dollari võrra.

Eriti “tore” näide Spiegeli Gatesi propagandast on sarja “Päevik Põhja-Süüriast” all olevad uudised. Seal jätab Spiegel oma lugejatele mulje, nagu kajastaks see Idlibi piirkonna põgenikelaagris asetseva Süüria pere päevikut. 

Probleem on selles, et päevikut pole isegi olemas – see on ilmselgelt loodud Hamburgis asuva Spiegeli toimetuses. Oktoobri lõpus k

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt