Bostoniga seotud ülekuulamisel tapetud mees tunnistas väidetavalt osalust mõrvas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. mai 2013 kell 8:56 

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) agendi poolt kolmapäeval tapetud 27-aastane Ibragim Todašev tunnistas väidetavalt enne korrakaitseametnike ründamist üles osaluse paari aasta taguses kolmikmõrvas, teatasid kohalik meedia ja võimuesindajad. Vahejuhtum leidis aset Floridas Orlando linnas, kus FBI agent oli koos teiste õiguskaitsetöötajatega Tšetšeenia päritolu Todaševit küsitlemas Bostoni maratoni pommiplahvatusega seoses. Tšetšeen oli Bostoni maratoni pommirünnakud korraldanud vendade Tsarnajevite sõber, vahendab BNS.

 

Todašev sai surma, föderaalagent viidi haiglasse, kuid tema vigastused ei ole eluohtlikud. Võimuesindajate kinnitusel ründas noormees agenti noaga just veidi enne seda, kui ta pidi allkirjastama ülestunnistuse, et osales 2011. aasta 11. septembril aset leidnud kolmikmõrvas.

Kohaliku meedia andmetel leidis verine kolmikmõrv aset Bostoni äärelinnas Walthamis. Kõigil kolmel ohvril oli pead pooleldi maha raiutud, laibad olid kaetud marihuaana ja rahatähtedega. Telekanali NBC informatsiooni kohaselt tapsid Todašev ja Bostoni maratoni pommitamises süüdistatav Tamerlan Tsarnajev Walthamis 25-aastase Brendan Messi, 37-aastase Raphael Tekeni ja 31-aastase Eric Weissmani röövimise eesmärgil.

Vennad Tsarnajevid korraldasid võimude sõnul 15. aprillil Bostoni maratonil terrorirünnaku, milles sai surma kolm ja vigastada rohkem kui 260 inimest. Tamerlan hukkus tulevahetuses politseiga kolm päeva hiljem, Džohhar võeti pika inimjahi tulemusena kinni.

Džohhar Tsarnajev sai põgenemisekatsel tõsiselt vigastada ning teda on alates 19. aprillist ravitud Bostoni lääneosas asuvas kinnipidamisasutuses. Föderaalprokurörid on talle esitanud süüdistuse massihävitusrelvade kasutamises ning kuritahtlikus vara hävitamises surmavate lõhkekehade abil. Süüdimõistmise korral võib Tsarnajevit ees oodata surmanuhtlus.

 

Nagu Telegramis oleme kirjutanud, on Bostoni pommiplahvatuste ümber toimuv enam kui kahtlane. Soovitame enne ametlike teadaannete uskumist interneti abil ise uurimistööd teha. Ametlik versioon ei ole ainus versioon ja läbi ajaloo on teada, et tihti osutub ametlik versioon vääraks.

Tänaseks on juba kaks surnut, Tamerlan Tsarnajev ja Ibragim Todašev, kes enda kaitseks midagi öelda ei saa. Parem ei ole olukord ka Džohharil, kes kõrivigastuse tõttu peab vaikima. Huvitav, et Tamerlan, kes ei olnud varem karistatud ja keda peale väidetava islamiäärmusluse ka milleski muus ei kahtlustatud, on järsku kindel kaasosaline julmas mõrvas, mis toimus juba aastal 2011…

 

Allikad: BNS, Washington Post

Loe lisaks: FBI, Infowars

Foto: FBI

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt