Norras leiti, et koroonaviirust võib nüüd võrrelda “tavalise” külmetuse ja gripiga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. september 2021 kell 17:06Foto: Pixabay / office8 (pildil skulptuurid Oslos asuvas Vigelandi pargis)

Pärast pooltteist aastat kestnud eriolukorda liigub Norra tagasi tavareaalsusse, st olukorda, kus koroonaviirust ei peeta enam ohtlikumaks kui teisi hingamisteede nakkusi. “Me oleme nüüd uues faasis, kus me peame vaatama koroonaviirusele kui ühele paljudest sesoonse varieeruvusega hingamisteede haigustest,” ütles Norra rahvaterviseinstituudi (FHI) abidirektor Geir Bukholm ajalehele VG, vahendab Delfi.

 

Pööre Norra vaktsiinipoliitikas on võetud seetõttu, et enamik riskigrupist on kaitstud ja hoolimata sellest, et viirus ise jätkab ringlemist, jäävad haiglaravil olijate arvud väikeseks. Seega leitakse, et koroonaviirus ei too enam kaasa suurt koormat tervishoiusüsteemile, sest neil vaktsineeritutel, kes võivad nakatuda ja kellel võivad sümptomid tekkida, on need enamikul juhtudel kerged külmetusetaolised sümptomid.

Koroonaviirus pannakse nüüd Norras ühte ritta teiste hingamisteede haigustega nagu külmetused ja sesoonne gripp.

Bukholmi sõnul ei ole pandeemia siiski läbi, kuna viirus levib ka väljaspool rikkaid riike. Ta ei usu, et koroonapatsiendid sel talvel haiglad üle koormavad, kuigi probleeme võib tekitada koroonaviiruse ja teiste hingamisteede haiguste kombinatsioon.

Norra üle 18-aastasest elanikkonnast on 90% saanud ühe vaktsiinidoosi ja 83% on täielikult vaktsineeritud.

Nädal tagasi avas Norra naaberriik Taani riigi täielikult. Väikeste eranditega keskendutakse Taanis hospitaliseerimis- ja vaktsineerimisnäitajatele, mitte nakatumisnäitajale.

 

Allikas: Delfi

Foto: Pixabay / office8 (pildil skulptuurid Oslos asuvas Vigelandi pargis)

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt