See pole nali! CDC soovitab nüüd lisaks maskile kanda peas ka sukka

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. veebruar 2021 kell 9:20Foto: CDC + internet + Canva

USA haiguste ennetamise ja kontrolli keskuse (CDC, Centers for Disease Control and Prevention) imepäraste teadlaste soovitused on juba ammu ületanud taluvuse (loe ka: debiilsuse) piiri. Kui esmalt soovitasid nad kanda maske, mille tekstuuri avakesed on suuremad, kui väidetavad viiruseosakesed, mille eest nad ennast kaitsema peaksid, siis järgmiseks soovitasid nad tõmmata pähe kaks maski. Nüüd on need helged pead tulnud välja uue ettepanekuga: tõmmake pähe ka sukk!

 

CDC on lõpuks ometi aru saanud, et maski kandmine ei takista viiruse levikut, sest aerosool pääseb ilusti läbi maski äärtest ja külgedest. Oma värskes raportis soovitab CDC “panna puhtast sukast/nailonmaterjalist varrukas kaela ümber ja tõmmata see riide või meditsiinilise maski peale” – väidetavalt kaitseb see kandjat niimoodi rohkem, kuna mask on tihedamalt näo ümber, vähendades nõnda servavahesid.

 

Sukka ei pea muidugi üle silmade tõmbama, aga kui arvestada jutte, et koroona võib levida silmade kaudu, siis kas tõesti imestaksid, kui mingi hetk ka selline ametlik soovitus antaks?

Aga nali naljaks. CDC dokumendis tuuakse välja ilmselge probleem, millele on tähelepanu juhtinud tuhanded arstid ja teadlased üle maailma – sellest, et maskist üldse mingitki kasu oleks, tuleb osata neid kanda.

Kuna maske kantakse enamasti valesti, on näiteks Soome kirurg Heidi Wikström seisukohal, et maskidele eraldatud raha võiks kasutada hoopis vaimse tervise ennetustööks ning mitu Rootsi linna on paljudes asutustes maskikandmise üldse keelanud. Isegi Delfis nenditi äsja, et maskide kandmine pole koroonaviirusesse nakatumisele soovitud mõju avaldanud, kuna näitajad hakkasid üles minema just pärast selle kohustuse kehtestamist.

 

Allikad: CDC, lingid artikli sees

Foto: CDC + internet + Canva

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt