Süüria valitsus Türgi pommiplahvatuse eest vastutust ei võta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. mai 2013 kell 13:15Süüria piiri ääres asuvas Türgi 60 000 elanikuga väikelinnas Reyhanlis laupäeval korraldatud kahe autopommiplahvatuse ohvrite arv on nüüd 46, vahendas BNS. Arstide hoole all on veel 50 kannatanut.

 

Türgi siseminister Muammer Güler süüdistas piirilinnas korraldatud autopommiplahvatustes Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimiga seotud rühmitusi. “Tegemist on Süüria režiimi ja selle luureteenistustega seotud rühmitusse kuuluvate isikutega,” ütles minister. Türgi toetab Süüria mässulisi.

Süüria informatsiooniminister aga eitas riigitelevisioonis Damaskuse seotust: “Süüria ei teinud ega tee kunagi midagi sellist, sest meie väärtused ei luba seda.”

Vene riigiduuma väliskomisjoni esimees Aleksei Puškov avaldas laupäeval arvamust, et autopommirünnakuid võidakse kasutada ettekäändena Süüria rahukonverentsi nurjamiseks ning Süüria režiimi ja opositsiooni kõnelustele survestamisest loobumiseks.  “Süüriat tabavad süüdistused Türgis aset leidnud terroriaktide toimepanemises. On neid, kes soovivad rahukonverentsi ära hoida ning läbi suruda sõjalist lahendust Süüria konfliktile,” kirjutas Puškov oma kontol suhtlusvõrgustikus Twitter.

Rahukonverentsi toimumise ning Süüria režiimi ja opositsiooni survestamise koostööks leppisid 7. mail kokku USA välisminister John Kerry ja tema Vene kolleeg Sergei Lavrov.

 

Allikad: BNS, The Guardian, Reuters

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt