Saksamaa haridusministeerium kaalub Hiina mudelil põhineva sotsiaalse punktisüsteemi juurutamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. juuni 2021 kell 16:17



Saksamaa haridusministeeriumi tellitud uuringus on üks kuuest tulevikustsenaariumist Hiina mudelil põhineva sotsiaalse punktisüsteemi kasutuselevõtt. Töökohad ja õppekohad hakkavad siis sõltuma sotsiaalsest pühendumisest ja väikesest ökoloogilisest jalajäljest (loe: täielik diktatuur).

 

Saksa riigi haridusministeerium soovib kampaaniaga “Ettenägelikkus” pakkuda orientatsiooni homsesse maailma. Selleks on tellitud “väärtusuuringus” välja mõeldud kuus tulevikustsenaariumi, mida teadlased analüüsivad. Lisaks “Euroopa viisile” ja “Ökoloogilisteks piirkondadeks jaotamisele” on olemas ka “Boonussüsteemi” stsenaarium.

Asi on selles, et iga inimene saab individuaalse sotsiaalse hinde, mis peaks mängima otsustavat rolli näiteks töökohtade või ülikoolikohtade jaotamisel. See on sotsiaalne punktisüsteem, mida testitakse praegu Hiinas.

 

Kergeusklike kodanike rahustamiseks väidetakse, et Saksamaa stsenaarium ei toimi sünge düstoopiana, vaid see on neutraalne ja peaaegu positiivne maailm, mille mõju on hoolikalt kaalutud, vahendab Tichyseinblick.

 

Kliimamuutuste kontrollmehhanismi tuules

Saksamaa haridusministeerium teatab

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt