Video! Epidemioloog Anders Tegnell: Rootsi võitis Covidiga seotud vaidluse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. september 2021 kell 10:49Kõigist Covid-19 pandeemia käigus rahvusvaheliselt kuulsaks saanud inimestest on Rootsi riiklik peaepidemioloog Anders Tegnell üks positiivsema kuvadiga teadlasi. Rootsi Terviseameti vaikse kõnepruugiga ametnik on aastaid tegelenud nakkushaiguste jälgimisega ja nüüd saab ta nentida, et tal oli koroona suhtes põhiküsimustes õigus. Tegnell soovitas koroonaepideemia kõrghetkedel mitte sulgeda koole ja mitte soovitada kohustuslikke sulgemisi, ütles, et maskikandmisest pole kasu ning soovitas jääda pikaajalise plaani juurde. “Kritiseerige mind aasta pärast,” ütles ta eelmisel aastal, kui tema inimeste tavaelu austavaid meetodeid jõhkralt materdati. 

 

Tegnelli otsus jääda Covidi rünnaku ajal pikaajalise plaani juurde ja mitte soovitada kohustuslikke sulgemisi, sh mitte sulgeda koole, muutis ta pandeemiaga seotud konkureerivate vaadete tuletorniks. Temast on maailma meedias kirjutatud lõpu hulk artikleid ja mõned rootslased on lasknud teha endale lausa tema pildiga tätoveeringuid.

Inglise sõltumatu veebiajakiri UnHerd tegi Tegnelliga intervjuu juba 2020. aasta juulis, selles intervjuus kaitses teadlane maskikohustuse puudumist ja lootis, et laialt levinud immuunsus kaitseb rootslasi ka järmisel talvel – see lootus osutus küll liiga optimistlikuks. “Kritiseerige mind aasta pärast,” ütles ta siis.

Veidi rohkem kui aasta hiljem, 29. Septembril 2021, kui Rootsi lõpetas peaaegu kõik ülejäänud Covidi piirangud,  tegi UnHerdi toimetaja Freddie Sayers temaga uuesti intervjuu. Tegnell on veendunud, et suurtes küsimustes Covidi kohta oli tal õigus.

Covidit lõpuni välja juurida ei ole võimalik

“Ma arvan, et suur muutus alates meie eelmisest vestlusest on tegelikult vaktsineerimine. Me leidsime tõesti vahendi, millel on tulemused. Ja kõik muud asjad, mida me oleme proovinud, ei ole enam väga olulised, sest kõrge vaktsineerituse taseme saavutamine on ainus viis, kuidas me saame sellest pandeemiast välja tulla. Muud võimalust ei tundu olevat,” sõnas ta.

Tegnelli põhiargumen

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt