Videod: Hiina terroriseerib oma rahvast endiselt null-Covidi meetmega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. oktoober 2022 kell 12:04



Foto: ekraanikuva

Kui Läänemaailmas lendas koroonapettus vastutavatele isikutele vastu vahtimist ning rahvas seda pandeemia juttu enam ei karda, siis kommunistliku režiimiga Hiinas terroriseerib diktaatorist president Xi Jinping oma kodanikke endiselt null-Covid meetmetega. Omamoodi veider on samal ajal lugeda mõnede vandenõuteoreetikute postitusi stiilis “Hiina ja Venemaa vabastavad maailma”.

 

Hiina valitsus on jätkuvalt pühendunud oma null-Covidi poliitikale vaatamata suurele majanduskahjule ja avalikkuse kasvavale pahameelele seoses sulgemistega, mis surub inimesed kodudesse – paljudes piirkondades on keelatud käia isegi toidupoes ja tööl.

Jätame kõrvale kogu viroloogia-ja viiruspettuse ning tõsiasja, et nakkushaigusi pole olemas sellisel kujul nagu teadus meile seda müüb. Isegi kui uskuda seda keha halvava nähtamatu deemoni kontseptsiooni, siis sel nädalal teatati Hiinas 2883 juhtumist (loe: positiivne PCR test, mitte haige inimene) üle 25 provintsi peale. Miljardilise Hiina elanikkonnaga on need numbrid sama tühised kui ookeanis pissimine.

 

Sellel nädalal levisid veebis videod, mis näitavad kiiret sulgemist Xishuangbanna lennujaamas Yunnani provintsis, kus teisipäeval registreeriti vaid 26 juhtumit. Internetis postitatud klippidel oli näha, kuidas pettunud reisijad karjusid automaatrelvasid kandvate ametnike peale, vahendab The Guardian.

 

Shenzhenis toimuvad meetmete vastased meeleavaldused:

 

Xinjiangis on võimud keelanud 22 miljonil elanikul lahkuda, karmistades piiranguid, mis leevenesid vaid paar nädalat tagasi. Rangelt kontrollitud provints on alates juunist teatanud umbes 5800 juhtumist, kuid kolmapäeval vaid 93 ja neljapäeval 97 juhtumist – kõik on asümptomaatilised. Vastuseks vähendati lende 75%-ni ning teatati, et Xinjiangist Kashgari lennujaama kaudu väljunud lennud ja enamik Urumqi kaudu lendudest on tühistatud. Samuti on kuni edasise teatamiseni peatatud väljuvad rongid ja provintsiülene transport.

“Praegune Covid-19 puhang on Xinjiangi ajaloos kõige kiiremini leviv, nakkusohtlikum ja kõige raskemini kontrollitav rahvatervise hädaolukord,” teatas koroonaterrorist, Xinjiangi aseesimees Liu Sushe.

Levivad ka teated, et vähemalt 13 inimest Xinjiangis suri seetõttu, et hingasid sisse üüratutest kogustes erinevaid mürke ja desinfitseerimisaineid, millega terviseametnikud nende kortereid üle pihustasid.

 

Teatistes Tiibetist, kus teavet kontrollitakse rangelt, on kirjeldanud elanike äärmuslikke lukustamistingimusi alates haiguspuhangu algusest augusti alguses. Aktivistid ütlesid, et inimesed jäid ilma toidust ja tööst, saadeti ülerahvastatud ja ebahügieenilistesse karantiinikeskustesse ning et psühholoogiline stress on viinud mitme enesetapuni. Septembris tunnistasid piirkonna pealinna Lhasa võimud oma reageeringus ebaõnnestumisi, kuid ütlesid, et null-Covidi poliitikat ei muudeta.

 

Eelmisel kuul hukkus öises bussiõnnetuses 27 inimest, kes viidi jõuga Edela-Hiinas massikarantiini, põhjustades internetis vihatormi poliitika karmuse pärast. Elanikud rääkisid, et nad olid sunnitud oma kodudest lahkuma, hoolimata sellest, et ühtegi juhtumit ei leitud.

 

 

Praeguses hullus geopoliitilises kliimas teeb paljudele analüütikutele Hiina olukord rohkem muret, kui Ukraina-Venemaa sõda. Kuigi Hiina toodab tervele maailmale (eba)vajalikku sodi ning Hiina on kokku ostnud sadu ettevõtteid Hollandis, Saksamaal ja mujal Euroopas, siis millegi pärast on Hiina majanduskatastroofi äärel. Kuidas on see võimalik ja mida see tähendab?

Nimelt suudab Hiina teistest odavamat tööjõudu pakkuda läbi riigi toetuste ja kasutades sisuliselt orjatööjõudu. See ei ole tõeline konkurents vaid täielik kommunism, mis tähendab, et Hiina majandus on tegelikult ülimalt habras.

Lisaks kirjutati juba suvel sellest, et ca 10 000 rikkurit soovivad koos oma varaga Hiina ebainimliku koroonapoliitika eest põgeneda.

Kui Hiina peaks minema pankrotti, siis vajavad nad sõda ning Venemaa on Hiina kõrval poisike.

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

Allikad: Guardian, videod ja lingid artikli sees

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt