Taiwani kriis kui järjekordne osa Great Reset puslest?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. august 2022 kell 16:33



Peavoolumeedia tuletab neil päevil meelde, et ühe suurima pooljuhtide tootjana on Taiwan maailmaturul asendamatu. Lisaks kulgeb suur osa konteinerlaevade liiklusest läbi Taiwani väina (tuntud ka kui Formosa väin), mis asub Hiina ja Taiwani vahel. Hiina sõjalised manöövrid häirivad juba praegu kaubateid ja sõda võib pikemas perspektiivis mõlemat takistada. Kõik see mängib kaardid kätte Suurele Lähtestamisele (The Great Reset), märgib Report24.

 

Väin Taiwani suursaare ja Hiina vahel on 180 kilomeetrit lai. Sealt liigub suur osa rahvusvahelistest konteinervedudest. Viimaste aastate erinevad konfliktid on näidanud, kui habras on globaalne maailmamajandus. Kes on seni tellinud teisest maailma otsast soodsaid tooteid, võib nüüd saada varasemaga võrreldes krõbeda arve. Mitmed globalismi kriitikud on seisukohal – see tarbimishullus on kahjulik ja peab lõppema. Ka roheliikujad leiavad, et Maa atmosfäärile teeks palju head, kui suudetaks vähendada meeletut laevaliiklust.

Ent Suure Lähtestamise plaan on viia maailma inimesed ülirikaste ja võimsate diktatuuri alla. Eilne demokraatia kaotatakse. Kui Klaus Schwab ja tema WEF (Maailma Majandusfoorum) saavad oma tahtmise, kaotatakse ka eraomand.

Häired kaupade tarnes ja nälg on sobituvad Suure Lähtestamise puslesse ideaalselt. Hiiglaslikku kaost maailmas saab ideaalselt kasutada uute võimusuhete loomiseks. Üks osa plaanist näib olevat ja osa inimkonnast väljasuretamine. Rahvas võib selle riiklikke hüvede lubamise eest heaks kiita, võib-olla isegi oodates “kasutute sööjate” vähendamist (oleme selliseid olukordi näinud 20. sajandi esimesel poolel Euroopas ja varem kolooniates teistel mandritel). Põhimõtteliselt viitab sellele ka ÜRO plaan Agenda 2030, kuid eesmärgid on seal “kaunimalt sõnastatud” ja “paremini maskeeritud”.

Hiina sõjaväeõppused, mis järgnesid USA esindajatekoja spiikri Nancy Pelosi Taiwani visiidile, aeglustavad ja häirivad ülemaailmseid kaubandusvõrgustikke. Taiwani kaupade ekspordi tulevik on ebaselge. Kuid saate hästi aru, mis juhtub, kui Hiina läheb Taiwaniga avalikku sõtta. Maailma majandus, mis juba praegu põlvili ellujäämist kerjab, võib saada viimase surmahoobi.

Sõda Taiwaniga tähendaks, et suur osa maailmast ei saa enam arvutikiipe. Need komponendid on eluliselt olulised paljudele tööstusharudele, neid paigaldatakse peaaegu igasse kodumasinasse, aga loomulikult ka kõikidesse kaasaegsetesse sõidukitesse. 50 protsenti maailmaturust teenindatakse Taiwanist. See detail näitab ka seda, kui kahjulik on globaliseerumine, mis põhineb eranditult rahaahnusel. Apple, Qualcomm, Infineon ja paljud teised sõltuvad Taiwani arvutikiipidest.

Võimalik sõda Hiina ja Taiwani vahel, millesse võib-olla astub ka USA, mängib Great Reseti plaanidele sama palju kui Venemaa ja Ukraina sõda. Tekib kaos, inimeste kannatused on sündmuste taga seisvate planeerijate jaoks täiesti ebaolulised. Seda kõike tuleks peavoolumeediast tulevaga kursis olles meeles pidada.

 

Allikad: Report24, lingid artikli sees

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt