WHO nõuab “rikastelt riikidelt” koroonaviiruse vastu võitlemiseks miljardeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. veebruar 2022 kell 15:48



Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) esitas veebruari alguses nõudmise, et “rikkad riigid” maksaksid ettemaksuna 16 miljardit dollarit, et käivitada arengumaades erinevaid koroonaviirusega võitlemise programme, sealhulgas massilist vaktsineerimist. Olles kogunud 23,4 miljardi dollari suuruse eelarvega 2021–2022 ACT-kiirendi (Access to Covid Tools Accelerator) skeemi jaoks vaid 814 miljonit dollarit – mis tagab arengumaadele juurdepääsu vaktsiinidele, ravile, koroonaviiruse testidele ja isikukaitsevahenditele –, teatas WHO, et kiire rahasüst võib koroonaviiruse ülemaailmse tervisehädaolukorra sel aastal lõpetada.

 

Globalistliku organisatsiooni peadirektor dr Tedros Adhanom Ghebreyesus on öelnud, et “kui kõrgema sissetulekuga riigid maksavad oma õiglase osa” ACT-kiirendi skeemist”, saame lõpetada COVID-19 kui ülemaailmse tervisehäda sel aastal”.

Lõuna-Aafrika president Cyril Ramaphosa nimetas ACT-kiirendi skeemi “parimaks lahenduseks ebavõrdsusele maailmas, eriti Aafrikas”. Ramaphosa on kutsunud üles ka rahvusvahelisele “solidaarsusele” ja öelnud, et koos Norraga on nad kirjutanud “rohkem kui 50 riigi- ja valitsusjuhile”, nõudes neilt “oma õiglase osa panustamist” ACT-skeemi.

Lõuna-Aafrika president kordas Tedrose sõnu, et “mida kauem kestab ebavõrdne juurdepääs COVID-19 vaktsiinidele, testidele ja ravile, seda kauem püsib pandeemia”. Norra peaminister Jonas Gahr Støre on samuti soovitanud riikidel sagedamini raha väljastada, kuna “keegi pole kaitstud enne, kui kõik on”.

Tekib küsimus, kui palju sellest rahast tegelikult koroonaga võitlemiseks panustatakse, kui pandeemiat päriselt pole ja polegi olnud.

Teatavasti saadetakse Aafrika riikidele iga aasta sadades miljonites toetusi, aga keegi ei saa välistada, et see raha lihtsalt kanditakse kuhugi mujale. Viimase 60–70 aasta jooksul, mil suurem osa Aafrikast saavutas iseseisvuse Ühendkuningriigist, Prantsusmaast, Hispaaniast ja Portugalist, on Aafrikasse valatud lugematuid miljardeid naelsterninguid, dollareid, eurosid jne, kuid sellegipoolest on see maailmajagu endiselt kõige vaesem…

 

Allikad: breitbart.com, france24.com

Foto: Pexels

 

Toimetas Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt