Maailma Tervishoiunõukogu kritiseerib WHO pandeemialepingut: see on ohuks iseseisvusele ja põhiõigustele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. märts 2022 kell 17:18Foto: Thorkild Tylleskar – Own work, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons (fotol WHO konverentsisaal)

Arstidest, teadlastest, advokaatidest ning kodanikuõiguste eest võitlejatest koosnev liit, mida tuntakse Maailma Tervishoiunõukogu (WCH) nime all, nimetas avalikus kirjas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) pandeemialepingut “võimu haaramiseks”, vahendab Vanglaplaneet Infowarsi uudist. WHO Maailma Terviseassamblee kohtus erakorraliselt eelmisel detsembril ning leppis kokku, et “pandeemiate ärahoidmiseks ja neile reageerimiseks luuakse valitsustevaheline läbirääkimiste erikomisjon (INB), mille eesmärgiks on WHO konventsioonide, kokkulepete ja teiste rahvusvaheliste vahendite koostamine ja läbirääkimiste pidamine”.

 

WCH väidab, et WHO on COVID-19 pandeemia ajal teinud korduvalt vigu ning tegutsenud väljaspool demokraatlikke protsesse, seetõttu „ei saa sel organisatsioonil lasta juhtida maailma tervist puudutavat tegevuskava, ega lasta jõustada biojärelvalvet.“

Väljavõte WCH-poolsest kirjast:

Väljapakutud WHO kokkulepe ei ole vajalik ning on ohuks iseseisvusele ning põhiõigustele. See suurendab WHO poolset põhjendamatut pandeemiate väljakuulutamise, ebainimlike liikumiskeeldude kehtestamise ning inimeste tahte vastase kallite, mitteohutute ja ebaefektiivsete ravimeetodite kehtestamise lämmatavat võimu.

WCH usub, et inimestel on õigus avaldada arvamust kõikide nende elu, elatist ja heaolu puudutavate kokkulepete sõlmimise osas. WHO ei osale avaliku arvamuse kaasamise protsessides, mis tõendab, et selle prioriteediks on pigem enda ning korporatsioonidest kaasosaliste, mitte tavaliste inimeste huvide teenimine. Ilma erapooletu demokraatliku protsessita on igasugused ÜRO-s läbi viidavad WHO-poolsed kokkulepped õigusvastased, ebaseaduslikud ning kehtetud.

/–/

 

Loe edasi Vanglaplaneedist. 

Foto: Wikimedia Commons /  Thorkild Tylleskar (fotol WHO konverentsisaal)

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt