Uudiseid Leedust: maksutõus võis vähendada maksude laekumist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2013 kell 17:34Leedus võis maksutõus vähendada maksulaekumist

Leedus analüüsiti maksutõusu ja -laekumist aastatel 2008–2012 ning tuvastati, et maksude tõstmine tähendas tõenäoliselt samal ajal ka maksude laekumise vähenemist. Kommentaarides lisati, et kõrvalt hinnates on mainitud perioodi kolm maksutõstmiskaasust olnud edutud, kuna tegelikkuses põhjustas see maksutulu tõusu asemel maksude laekumise vähenemist, kuigi ametlikus tõlgenduses midagi sellist ei tunnistata.

Allikas: LRT

 

Välisleedukad võivad saada oma valimisringkonna

Välismaal elavad Leedu kodanikud võivad saada oma valimisringkonna. Sellise idee sügavam eesmärk on siduda väljaspool Leedut elavaid leedukaid rohkem Leedu eluga siduda. Hinnanguliselt elab välismaal 400 000 Leedu kodanikku, kuid ainult 18 000 registreeris end valimisteks ja ainult 12 000 käis valimas.

Allikas: Lithuania Tribune 

 

Leedu esileedid tülis

Leedus on riigi esileedide – president Grybauskaitė ja seimi spiiker Graužinienė – suhted pingelised, kuna spiiker on korduvalt presidenti kritiseerinud, süüdistades teda arrogantsuses. Viimase rünnakuna teatas proua Graužinienė äsja avalikult, et president on autokraat ja riigi juhtimises “me ei tohi läheneda Valgevenele“. President on öelnud, et tema poliitikute väljaütlemisi ei kommenteeri ja neile hinnangu andmine on rahva asi, kuid Graužinienė puhul tasub meeles pidada, et viimase partei on praegu kohtu all.

Allikad: Delfi.lt, Lithuania Tribune 

 

Foto:  merrypenny.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt