Uudiseid Leedust: ministeeriumi andmetel riigis GM-taimi ei kasvatata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. november 2013 kell 11:03Keskkonnaministeerium: Leedus GM-taimi ei kasvatata

Sel aastal analüüsis Leedu keskkonnakaitse amet üle 250 erinevatelt rapsipõldudelt võetud proovi ja leidis, et mitte ükski neist ei sisaldanud geneetiliselt muundatud organisme. Keskkonnaministeeriumi sõnul ei ole välja antud mitte ühtegi luba GM-taimede kasvatamiseks ning toimub pidev kontroll, et mitte ükski geenmuundatud organism Leedu pinnases kanda ei kinnitaks.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Kremli meedia vihjas Leedu presidendi KGB-sidemetele

Vene propagandauudiste portaalis rubaltic.ru kirjutati möödunud nädalal Leedu president Dalia Grybauskaitė haridustee kohta Leningradi ülikoolis, vihjates, et Grybauskaitė õppis selles koolis kauem muu hulgas näiteks KGB kursuste läbimiseks.

Grybauskaitė süüdistas reedel ajakirjanikega kohtudes Kremli meediat tema kohta valede levitamises. “Ma ei tea, kes neid spekulatsioone levitab. Minu arvates on see vale – teadlik või alateadlik, seda levitab Kremli meedia ning meie ajakirjanikud ja meedia kajastavad seda,” ütles president riigi kirdeosas Rokiškise rajoonis ajakirjanikele. “Ma käisin Leningradi ülikoolis kaugõppes, lõpetasin selle 1983. aastal ja tulin samal kevadel kohe Leetu tagasi,” kinnitas president.

Allikad: BNS, EurActiv

 

Leedu on maailma mastaabis atraktiivne ärikeskkond

Maailmapanga raportis “Doing Business 2014“, mis annab ülevaate 189 riigi ärikeskkondadest, tõusis Leedu võrreldes eelmise raportiga 27. kohalt 17.-ks. Eesti on 22., Läti 24. ja Poola 45. kohal. Euroliidu riikide hulgas on Leedu nüüd 6. kohal.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Foto: Vincent van Zeijst / Wikimedia Commons

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt