Läti kuumad uudised 24. juuni – 7. juuli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuli 2013 kell 10:34pumpuri_beach__jurmala_latvia

Lätlased ei ole väga euromeelsed

Kui võtta tavaliste lätlaste euromeelsuse mõõdikuks meedia, siis ei paista juba kõrgemal ja kaugemal äraotsustatud europalang sugugi kuigi kirgas ja puhas olevat.

Nimelt vastas 62% lätlasi jaatavalt küsimusele (34% eitavalt), kas oli kohane põletada Riia kesklinnas euroliidu lippu protesti märgiks euro vastu.

77% vastas aga negatiivselt (16% positiivselt), kui küsiti nende suhtumist europarlamendi otsusesse lubada Lätil euroga liituda. Link.

 

Läti laulu- ja tantsupidu “sulges“ Riia kesklinna

Riia kesklinn oli nädalavahetusel totaalse löögi all. Esmalt uputas linna reedene vihm, pidurdades oluliselt mingiks ajaks elu kesklinnas ja pühapäeval suleti sisuliselt kogu kesklinn hommikul 8-st õhtul 18-ni seoses laulu- ja tantsupeoga. Link.

 

Läti on tööhõives soolise võrdõiguslikkuse esirinnas

Lätis on naiste käes 43% juhtivpositsioonide töökohti, mis tõstab riigi euroliidus selles valdkonnas kõrgele teisele kohale. Kui Euroopas jäädakse alla ainult Poolale (48%), siis maailmas ollakse lausa kolmandad (Hiina on maailmas liider 51%-ga).

Eesti ja Leedu jagavad Euroopas 4.5. kohta. Ülemaailmne keskmine on 24%. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

Foto: Jurmala (globeimages.net)

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt