Naabrid: Google teeb Soome lisainvesteeringuid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. oktoober 2013 kell 11:18Soome maksumaksjad: ostuvõime langeb ja maksukoormus tõuseb

Soomes on maksumaksjate katusorganisatsiooni sõnul lähitulevikus oodata palgasaajate ostuvõime langust ja maksukoormuse tõusu. Samas väljendati seisukohta, et suuremaks pessimismiks oleks põhjust alles siis, kui kõik hakkaksid liiga palju ja korraga säästma.

Allikas: MTV3

 

Suur-Helsingi magalatest pagetakse sotsiaalsete probleemide tõttu

Suur-Helsingisse kuuluvate Helsingi, Espoo, Vantaa ja Kauniaineni magalaelanike hulgas läbiviidud küsitlusest selgus, et sealt ärakolimise peamiseks põhjuseks on sotsiaalsed probleemid. Eriti suurde ebasoosingusse on langenud pealinnapiirkonna ida- ja kirdenurgad ning raudteeäärsed kandid. Mainitud magalates elab väiksema sissetulekuga, vähema koolituse ja suurema töötusega osa piirkonna asukatest ning seal elab ka keskmisest rohkem muulasi.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Ajalehtede neti-TV-d tõmbavad Soomes vaatajaid ja toodavad reklaamitulu

Soomes on ajalehtede neti-TV-d muutunud reklaamipakkujatele atraktiivseks, kuna kohalikke teemasid pakkudes tõmbavad need ka vaatajaid, keda huvitavad videoformaadis edastatavad kohalikud lood. Trendile ennustatakse jätkuvat kasvu.

Allikas: Talouselämä

 

Google teeb Soome lisainvesteeringuid

Google laiendab oma Hamina andmebaasikeskust, lisades 200 miljoni euro eest ehitatud keskusele peagi 150 miljoni euro eest laiendusi. See pole aga veel kõik – Reutersi andmetel ringlevad vihjed, et Google avaldab novembris veel ühe Soome tehtavat investeeringut käsitleva uudise ja teada on, et Google peab 4. novembril Haminas infoürituse, kus osaleb ka Soome peaminister.

Allikas: Talouselämä

 

Guggenheimi muuseumi huvitab Soomes ainult Helsingi

Kuna Guggenheimi muuseumi projekt on pealinnas sattunud takistustele, kutsus Helsingist 140 km kirdes paiknev saunatamise MM-i linnake Heinola Guggenheimi sinna.

Üsna peagi selgus Guggenheimi vastusest pakkumisele, et neid huvitavad mitte ainult soodsad muuseumi rajamise tingimused, vaid eelkõige asukohana suur rahvusvaheline keskus, kus liigub palju turiste ja mis on suure lennuvälja läheduses.

Allikas: Yle Uutiset

 

Ain Hinsberg

Foto: tundratabloids.com

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt