Uudiseid Rootsist: valitsuse andmetel on islamiterrorismi risk tõusmas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. veebruar 2014 kell 11:28cartoon-Terrorist-schoolValitsuse andmetel on islamiterrorismi risk Rootsis tõusmas

Islami-hirmu toitmine Rootsis on tõusuteel. Nimelt on äsja avaldatud valitsuse uuringu andmetel islamiterrorismi risk Rootsis võrreldes eelmise uuringuga 2010. aastal tõusuteel ja kui kogu Rootsi riik ja ühiskond on islamistide jaoks sobiv ja soovituslik sihtmärk, siis esmajärjekorras on sihikul need isikud, kes on islamiste solvanud või islamit halvustanud.

Põhiline riski lisav tegur on Rootsis elavad islamistid, kes on käinud sõjategevuse piirkondades n-ö täiendõpet saamas. Rootsi kaitsepolitsei hinnangul on näiteks vähemalt 75 inimest reisinud Rootsist Süüriasse just sellise eesmärgiga.

Vastav riskiuuring leidis ka, et Rootsis on üldse kolm suuremat siseriiklikku ekstremismiareeni – lisaks islamiäärmuslastele ka vasakäärmuslased ja vasakparemlased.

Allikad: The Local

 

Rumeenia politsei tuleb Rootsile appi kerjustega tegelema

Rumeenia ja Rootsi politseid on leppinud kokku koostöös, mille raames rumeenlased tulevad Rootsile appi Rumeeniast pärit kerjustega tegelema. Põhimõtteliselt tähendab see mõne Rumeenia politseiniku töölähetust Stockholmi, kus nad hakkavad koos kohalike politseipatrullidega tänavatel liikuma.

Rumeenia on varem sarnast koostööd teinud Saksamaaga. Rumeenias on kerjamine keelatud.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Stockholmi piirkonnas kümmekond head murdmaasuusarada

Kui Suur-Tallinnas ei oska me lisaks Nõmmele ja Piritale midagi peale Aegviidu heade ehk hästi ettevalmistatud ja hooldatud murdmaasuusaradade osas välja pakkuda, siis Stockholmi piirkonnas on kümmekond head murdmaasuusarada, millest kolmes on tavaliselt lumi garanteeritud tänu nende suhteliselt suurele kõrgusele merepinnast.

Neist kaks – Ladugårdsgärdet ja Stockholmi staadioni oma – asuvad lausa kesklinnas ning nendest esimesest sõidavad mööda kõik kesklinna ja Tallinki terminali vahel liikujad.

Allikas: Svenska Dagbladet

 

Pilt: Telegrami päevapiltide galerii

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt