Uudiseid Soomest: milline oleks naftakatastroofi mõju Läänemerele?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. november 2013 kell 9:02iran_persian_gulf_bandar_abbas_oil_spill_10Naftakatastroofi stsenaarium Läänemerel

Helsingin Sanomates kirjutati lahti pikk ja põhjalik katastroofistsenaarium selle kohta, millal, kuidas ja mis oleks juhtunud siis, kui viimane tõsisem naftatankeriavarii risk Soome ranniku läheduses oleks realiseerunud ka tegelikkuses. Tookord ehk 2012. aasta oktoobris suudeti viimasel hetkel tänu soomlaste valvsusele kaldalt laeva juhtimisse sekkudes olukord napilt päästa.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Soomlased on sama masendunud kui kongolased

Kogu maailma masendusolukorda kaardistanud uuring näitas, et 5,5–6% soomlastest kannatab masenduse käes, mis paneb Soome samasse masenduskategooriasse Kongo DV, Kuuba, Sierra Leone, Sambia, Saudi-Araabia, Malaisia, Küprose ja … Norraga.

Allikas: HS

 

Soomlaste vihased linnud sattusid omapäi Põhja-Koreasse

Isegi Põhja-Koreas toodetavas tahvelarvutis Samjiyon on ühe mänguna sees soomlaste Angry Birds, kuid mängu enda tootja Rovio Entertainment eitab igasuguseid suhteid ja kokkuleppeid sealse turuga. Internetti Samjiyoniga ei pääse ning seega peab seda endale lubada saav kohalik eliit piirduma installeeritud Angry Birds Rioga.

Allikas: City Lehti

 

Suur-Helsingi ringtee III tõstab märgatavalt keskmist kiirust

Kogu Soome üks olulisemaid maanteetaristuid on Suur-Helsingi ringtee III (Kehä III) ja sellel alanud parendustööde järgmine etapp tõstvat keskmist kiirust koguni 20 km/h võrra, vähedades samas ka ummikud. Praegu toimub põhiline töö lennujaama piirkonnas ning talvel võetakse ette idasuund.

Allikad: Tekniikka & Talous

 

Rootsi päeval sai Soomes rootsi keeles soodustusi

6. novembril tähistataval Rootsi päeval sai Soomes rootsi keeles tellimusi esitades soodustusi – näiteks hinnaalanduse kunstinäituse pileti või kohvikus saiakese puhul. Helsingin Sanomat aga pani üles “masina“ oma nime soomerootslasliku variandi teadasaamiseks.

Allikas: Markkonointi & Mainonta

 

Foto: theredphoenixapl.org

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt