Uudiseid Soomest: noortele kõlbavat vaid unelmate tööd

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. veebruar 2014 kell 17:45Soome noortele kõlbavat vaid unelmatööd

Soomes kardetakse, et noortele ei kõlba enam tavalised tööd ja ootused on töökohtade ja karjäärivõimaluste osas muutunud juba kohati ebareaalseteks. Kui vanemad põlvkonnad tegid tööd selleks, et inimene peab ennast ja oma peret elatama, siis praegused noored otsivad tööst eelkõige eneseteostust. Värske uuring näitab, et suurem osa noortest soovib oma töö kaudu viia ellu oma unelmaid, väites, et töö sisu on palgast olulisem, mis pole ka ime, kui võtta arvesse, et neid on kogu aeg julgustatud otsima oma teed elus ja töös.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Soomes väheneb joogikohtade arv

Soomes täheldatakse viimastel aastatel alkoholilitsentsiga söögi- ja joogikohtade arvu  vähenemist. Erinevate litsentsikategooriate osas on üle 4,7% kangusega jooke pakkuvaid kohti vähenenud 2006. aasta 8400-st kohast praeguse 8113-ni; kui kuni 4,7% kangusega jooke pakkuvaid kohti oli 1995. aastal üle 8000, siis praegu on neid ainult 5811.

Allikas: City

 

Soomes ei ole autovargused enam moes

Eelmisel aastal varastatud 2050 sõiduautot on 400 autot vähem kui aasta varem. Soomes on autovarguste teema positiivses valguses ka ühest teisest aspektist – nimelt erinevalt teistest euroriikidest, kus autovargused on pigem kasvuteel, ei aeta Soomes ära luksusautosid, vaid hoopis eelistatakse kasutatud Jaapani masinaid. Soome eriline seis on tingitud vanade autode suurest osakaalust ja riigi asukohast (pikk merepiir ja tõhus piirivalve).

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Soomesse plaanitakse kahte uut rahvusparki

Soomes plaanib valitsus tänavu kahe uue rahvuspargi loomist. Esimene nendest tuleks edelarannikule Teijosse ja teine oleks Järve-Soomes paiknev Etelä-Konnavesi. Selle valiku taga on paar aastat tagasi käivitatud initsiatiiv uute rahvusparkide leidmiseks, kusjuures esimesse vooru esitati lausa 19 erineva pargikohaga seotud ettepanekut.

Praegu on Soomes 37 rahvusparki.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Soome keele positsioon Rootsis paraneb järjest

Soome keele positsioon Rootsis paranes märgatavalt veebruari algusest, kuna koguni 52 omavalitsust 290-st pakub nüüd soomekeelseid sotsiaalteenuseid (eelkõige lasteaedades ja vanadekodudes). Võrreldes 2010. aasta seisuga on nüüd toimunud kümnekordne areng. Rootsis elab 710 000 Soome päritolutaustaga inimest, kellest 450 000 kas saab aru või räägib soome keelt.

Allikas: YLE

 

Foto: fi-fi.facebook.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt