Uudiseid Soomest: hakatakse arutama samasooliste abielu seadustamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. detsember 2013 kell 9:08Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Lätit, Leedut, Soomet, Venemaad, Rootsit) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Parlament hakkab arutama samasooliste abielu seadustamist

Soomes esitati parlamendile 167 000 allkirjaga pöördumine, milles nõutakse samasooliste abielude teema arutamist ja lubamist Eduskunta poolt. Praegu saavad samasoolised Soomes oma kooselu seaduslikult registreerida, kuid abieluks seda veel lugeda ei saa, kuna puuduvad ametliku abieluga kaasnevad õigused. Samasooliste abielu jäi valitsusprogrammist välja kristlike demokraatide vastuseisu tõttu.

Parlament on kohustatud rahvaalgatust arutama, kui see on kogunud vähemalt 50 000 allkirja.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Soomes keelati alkoholi välireklaam

Soomes kinnitas parlament alkoholi välireklaami keelu. Opositsioon oleks küll soovinud alkoholi reklaamimise keelamist ka avalikel ja spordiüritustel, kuid sedapuhku jäid valitsuskoalitsiooni hääled peale. Alkoholireklaam muutus üheks kuumaks teemaks Eduskuntas juba eelmise koosseisu aegu.

Allikas: MTV

 

Soome õllepruulijad nõuavad Eesti viinaralli täpset äramõõtmist

Kui Soomes on ametlik seisukoht, et soomlased tõid eelmisel aastal Eestist Soome 25 miljonit liitrit õlut, siis Soome õllepruulijate katusorganisatsiooni arvates peaks vastav näitaja pigem olema 40 miljonit.

Nüüd ongi taas esitatud juba aastaid õhus olnud nõudmine, et Soome peaks lõppude lõpuks tegema ühe konkreetse uuringu, saamaks teada tegelikku alkoholikogust, mis viinaralli käigus Eestist Soome saabub.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Soome majandusel ees seitse ränka aastat

Soome rahandusministeeriumi uus rahvamajandusosakonna juht Markus Sovala, kelle eelmine töökoht oli välismaal Maailmapangas, esitas oma esimeses intervjuus nägemuse, et Soome majandusel seisab ees seitse ränka aastat.

Oma karmi prognoosi alusteks pakub ta, et ülemaailmse rahanduskriisi järel sai Soome kõvasti lüüa väliskaubanduses ja seetõttu on SKP kogumaht praegu 15% väiksem, kui seda prognoositi viis aastat tagasi täna olevat ning demograafiafaktorina hakkas elanikkonna vananemine märgatavalt mõjutama majandust 15 aastat arvatust varem.

Allikas: Talous Sanomat

 

Burger Kingi avamisega kaasnesid järjekorrad tänaval

Burger Kingi teise tulemisega Helsingisse kaasnesid lausa järjekorrad tänaval. Kui “see teine“ jänkihamburgerikett avas taas üle hulga aja oma restorani Soome pealinnas 13. detsembril, siis järjekorda, kus pidi isegi sissepääsu ootama paarkümmend minutit, jätkus tänavale kogu nädalavahetuseks. Burger King toetaks uute klientide vaprat indu tasuta kohviga.

Allikas: Metro

 

 

Pilt: jfdefreitas.com

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt