Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad? 4. osa: Kes meid tegelikult jälgib?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. jaanuar 2019 kell 15:58Ma arvan, et tulevik toob endaga kaasa reaalsuse digitaliseerimise. Ma ei räägi simulatsiooniteooriast ega hologramm-reaalsusest, mida iganes need ka ei tähenda. Ma räägin sellest, et kogu meie tegevus on digitaliseerumas. Me suhtleme omavahel läbi digiseadeldiste, milleks on ekraanid, kaamerad, mikrofonid, mis kasutavad programme, mis salvestavad meie häält ja pilti ühtede ja nullidega. 11100010001011101000110101010001011000101101000010101000011111000101010.

Artikkel on kuulatav/vaadatav ka Youtube’is.

 

Ja see on kõik alles algus, peagi saabub aeg, kus meil on raske eristada reaalsust ja digimaailma. Ja mis oleks kui selline reaalsus poleks lõpuni välja sugugi halb? Mõtleme korra ajaloo peale – kui miskit pole dokumenteeritud, siis kust sa tead, et see üldse juhtus?

Oletame, et meie saame ise valida, mis on hea või halb. Ja oletame, et kogu meie tegevus salvestatakse digitaalselt, kuidas me oma raha kulutame, kus me liigume, kellega suhtleme jne. Seda on lihtne teha, sest me kõik oleme enamus ajast WiFi-s. Kui keegi tahaks su üle kohut mõista, siis täna on seda lihtsam teha kui kunagi varem. Saab vaadata kas sinu teod ja sõnad on kooskõlas. Kuidas elad sina oma elu? Võib-olla keegi jälgib juba täna igat su tegevust sõna otseses mõttes. Sa pead olema ettevaatlik selles, mida sa räägid, sest ilmselt on lähitulevikus kõik meie andmed ja tegevus digitaliseeritud ning salvestatud ühtede ja nullidega süsteemis.

Konspiratsiooniline mõistus võib karta, et seda tehakse sihilikult meie vastu ja maailmavalitsejad on halvad. Sellisesse meeleseisundisse on lihtne kinni jääda, olin ka ise vanasti seda sorti mõtlemisega. Võib-olla on see ka õigustatud, sest võib-olla maailmavalitsejad ongi n-ö pahad. Aga võib-olla nad pole pahad ja võib olla kogu digitaliseerumine pole samuti halb? Digitaliseerimist ei ole võimalik peatada, inimesed annavad juba oma pisikestele lastele nutitelefonid ja tahvelarvutid kätte. Kas sulle see meeldib või mitte, aga selline on reaalsus.

Kui sa näed üht looma maha murdmas teist, siis see pole tore vaatepilt, aga selline on elu ja me ei saa siia midagi parata. Sama on ka tehnoloogiaga – kui oletada, et tehnoloogia tapab inimkonda, siis me ei saa tegelikult midagi parata, sest elu on selline. Kui mõned meist ei anna oma väikestele lastele nutitelefone, siis enamus annavad ikkagi, seega suuremas pildis meie tegu ei muuda suurt midagi. Me saame sellega kas leppida nagu me lepime sellega, et kass tapab ära hiire või me saame ka lihtsalt viriseda selle üle.

Oletame, et siit ilmast lahkudes astume me Jumala palge ette, siis vaevalt, et need, kes siin elus virisesid halva maailma pärast, erilisi plusspunkte Looja ees saavad. Meie elus on asju, mida me saame muuta ja on asju mida me ei saa muuta. Ja kui sa virised asjade üle, mida ei saa muuta, siis see ei vii sind kaugele. Mõistlikum on keskenduda nendele asjadele, mida me saame muuta, nagu näiteks meie ise. Tulles tagasi tehnoloogia juurde, siis me saame seda kasutada imeliste asjade tegemiseks. Me saame teha muusikat, videoid, süsteeme jne. Isegi, kui need on ainult meile endile ja keegi neid kunagi ei näe ega kuule, ka siis on see hea, sest me ise oleme seda trippi saanud nautida.

Tehnoloogia võtab meie elu üle täielikult, üsna pea on kõik info digitaliseeritud plokiahelas, kus kõik meie teod ja liikumised saavad talletatud. Me ei tea, mis juhtus minevikus (loe Telegrami eelmisest ajakirjast “ajaloo pettust“), sest ajalugu pole varasemalt nõnda talletatud, aga tulevik ja olevik saavad täielikult talletatud. Uued põlvkonnad peavad üha vähem mõtlema oma peaga, sest arvutid teevad meie eest selle ise ära. Selline saab olema paratamatu tulevik ning meie valida on kas selle üle viriseda või võtta sellest kõik, mis võimalik.

Seda kõike arvesse võttes oleks meil mõistlik endal selgeks teha plokiahela tehnoloogia, krüptorahad ja internet tervikuna ning kuidas me seda enda kasuks ära kasutada saaksime. Kui sa mõtled, et sulle ei meeldi krüptorahad ja sa ei soovi sellest osa, siis see on kõik okei, lihtsalt sa ise jääd oma võimalustest ilma – see on kõik, mida see tähendab, sest sina ega ka mitte keegi teine ei saa peatada krüptorahade tulekut ega reaalsuse digitaliseerumist. Kui sa ütled, et sa ei lähe krüptoga kaasa, sest see käib sinu moraalide vastu, siis see on väga okei, aga kust pärinevad su moraalid?

Kust pärinevad sinu arusaamad heast või halvast? Me mõistame, et mõrvamine ei ole hea, sest kui see oleks legaalne või laialdaselt levinud tegevus, siis meie või meie lähedased saaksid surma. Ka moraalselt ja eetiliselt me mõistame, et mõrvamine on halb. Aga kui me räägime rohkem abstraktsematest asjadest nagu näiteks krüptorahad, siis kust tuleb see mõtlemine, et krüptod on halvad?

Kogu meie tegevus dokumenteeritakse, meie palk, meie töötunnid, telefon su taskus kaardistab ära kõik sinu liikumised, äppid saavad sind pealt kuulata ja salvestada ning ilmselt seda ka teevad, Skype ja Discord teevad sama. Kogu meie elu vaadatakse pealt ja dokumenteeritakse. Ning me ei tea, mis on toimunud minevikus, sest ajalugu kirjutavad võitjad. Võimalik, et enam-vähem usaldusväärselt dokumenteeritud minevik ulatubki ainult mõnesaja aasta tagusesse aega. Aga meie praegune elu dokumenteeritakse üles ja see ajalugu saab olema igatahes salvestatud. Kuigi Alex Jones ja teised hirmukülvajad võivad öelda, et internet pannakse kinni vms, siis tegelikult tundub, et olukord on vastupidine. Kõike salvestatakse üha rohkem ja just seda teebki plokiahel. Mineviku kohta puuduvad dokumendid ja tõestused, aga kui minna nt ajas edasi 200 aastat, siis tänasesse hetke saab ilmselt täielikult tagasi vaadata, sest kõik meie tegevused on dokumenteeritud. Sinu elu täna on üles talletatud ühtede ja nullidega 1110011001000110000000000011110010100011110000111000010101010101010111100011100.

Kui olemas on intellekt, kes on meist kõrgemal, kes suudaks teha kohtuotsuseid heas ja halvas ning tal on ligipääs kogu meie infole (seda infot on rohkem kui meil endil) – kui selline olend on olemas, siis just praegu meie ISE dokumenteerime kogu oma elu ära sellele isendile. Ja kui sa mõtled moraalidele ning kust need pärinevad ja eksistentsile, mis me siin teeme ja kus me üldse oleme? Ja kui me kõik oleme plokiahelas, kuhu on talletatud kõik meie info, siis kui mitu kõvaketast on vaja üle maailma, et kinnituse saaks minu Bitcoini ülekanne sulle? Ainult paarkümmend ketast ja piisab. Ja seda on paarkümmend tükki rohkem kui meil on tõestusi Herodotose ja teiste ajalooliste tegelaste kohta. Aga meil saab olema tuhandeid kui mitte miljoneid kõvakettaid, kus kogu meie elu on ära talletatud nullide ja ühtedega.

Kui sa usud, et hea ja halb on olemas, õige ja väär ning kohtutund, siis sinu praegust elu saaks koheselt hindama hakata. Võib-olla meid jälgitaksegi, aga mitte salaagentide ja organisatsioonide nagu USA riikliku julgeolekuagentuuri (NSA)USA keskluureagentuuri(CIA) jne poolt vms. Võib-olla meid jälgib keegi oluliselt suurem ja võimsam. Võib-olla NSA-d polegi olemas sellisel kujul, nagu meile räägitakse, vaid meie elu talletatakse ära ning meie reaalsus digitaliseeritakse, et lõpuks saab meie üle kohut pidada. Seega küsi iseendalt, kuidas sa oma elu elad? Sest kui kohtutund on tulekul, siis pole seda kunagi varem olnud kergem pidada kui praegu.

Kas sa teed tööd raha nimel? Selles pole midagi halba, aga kuidas sa seda raha kasutad? Kas sa kasutad seda asjade jaoks, mis sind tapavad? Ka selles pole otseselt midagi halba, sest see on sinu elu, sina raha, sinu aeg. Aga kui sa hindad inimesi, kes juhivad show’d ja ütled, et sina tead, mis on teistele hea, siis ole valmis endale aru andma asjade osas, mis on sulle endale head. Ja ela oma elu oma sõnade järgi, sest kui sa seda ei tee, siis oled definitsiooni järgi silmakirjalik. Sellest ei ole sul pääsu, sa võid mitte peeglisse vaadata ning keskenduda teiste inimeste ja maailma probleemidele, aga tead mis, sinu elu salvestatakse just praegu üles. Sest kui sa usud, et on olemas hea ja halb, siis tee kõige pealt korda oma enda kodu. Sest sinu kodu vaadatakse just praegu pealt ning seda ei tee NSA vms, ja nad ei pea seda tegema ka reaalajas, sest kogu info on talletatud ning su tegevust saab jälgida ka hiljem…

 

Hando Tõnumaa

 

Allikad: lingid artikli sees, John Le Boni podcastid

Fotod: Janne Luigla, bailor.edu

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt