Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad? 2. osa: Kas nad takistavad sinu elu ja edu?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. detsember 2018 kell 10:22Jätkame arutelu teemal “Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad?“, mille püstitas John le Bon oma kodulehel www.johnlebon.com. Üks asi, mis ühendab paljusid n-ö tõeotsijaid (vahet pole, mis tasemel), on see, et maailmavalitsejad on kurjad. Inimestele meeldib mõelda, et süsteem on teinud nende elu halvaks ja see takistab neil edu saavutada, kõikjal on propaganda jne, aga tegelikkuses on inimesed ise oma edu takistajad. Lihtsam on kedagi süüdistada kui võtta isiklik vastutus. Levinud arvamus on, et süsteem takistab nende tegevust ja kellelgi ei lubata rääkida oma tõde, muidu pannakse meid kuhugile nimekirja vms, see pole aga tõsi. Ainus, kes meil takistab üldse midagi tegemast, oleme me ise. Väga lihtne on ennast kuuldavaks teha. Kunagi varem pole olnud lihtsam istuda maha ja õppida kriitilist mõtlemist – alustada asitõenditest, mitte järeldustest! Kunagi varem pole olnud veel lihtsam leida endale mõttekaaslasi ja neid teemasid arutada.

Antud artikkel on kuulatav/vaadatav ka Youtube’is.

 

Kui sa tunned negatiivsust kellegi suhtes, keda sa kunagi kohanud ei ole, siis tea, et sinu arvamus on ilmselt tingitud mõne kolmanda osapoole poolt ning see ei pruugi olla adekvaatne. Seega soovitan sul uue pilguga vaadata kõike enda ümber toimuvat ning unustada ära kõik eelarvamused ja sa näed, kuidas elu läheb kergemaks.

Ma lähtun asitõenditest, milleks on fakt, et ma võin rääkida ükskõik millest, minna ükskõik kuhu tahan ja teha ükskõik mida tahan. Telegrami tegevust pole süsteem mitte kunagi üritanud otseselt takistada. Tegelased riigikogus ja parlamendis küll ei anna meile kommentaare aga sellega kõik piirdub. Ainus jõud mis neil on, on see mis meie neile anname. Meie ise teeme vaba valiku kas anda oma jõud neile või mitte. See on mustkunstniku tõeline trikk.

Ma ei tunne, et süsteemil oleks mingit kontrolli minu elu üle või et süsteem üritaks minu tegevusi takistada, kuigi vanasti ma nõnda arvasin. Nad pole mitte midagi halba teinud, minu vastu isiklikult. Selgelt isemõtlev inimene on teine olend kui rutiinis elavad massid. Süsteem on selline, kus isemõtlevad inimesed on võimelised elama imelist elu, kellel on kõik võimalused avatud. Aga need mitte mõtlevad muutuvad tuimadeks olenditeks, kes tiksuvad aastast aastasse, vaatavad telekat ja kritiseerivad. Aga kas see teeb maailmavalitsejad meie vaenlasteks? Minu vaenlane on see, kes mulle kallale tuleb, aga maailmavalitsus on andnud mulle ka vahendid, et teha imesid.

Kust tuli see tehnoloogia? Internet, televisioon, elekter, Youtube jne, mis on meil kõigil vabalt kasutada? Kui süsteem tahaks infot varjata ja seda kõike salajas hoida, siis poleks nad interneti meile andnud. Keegi ei takista meil seda kasutamast, enamus meie teadmised (sh ka ülesärkamisest) pärinevad internetist. Reaalsus on see, et süsteem on andnud meile kõik võimalused infot ise kätte saada ja ise otsustada, mida sellega teha. Igaüks, kellel on arvuti või nutitelefon, omab juurdepääsu rohkemale infole kui maailma parimad uurijad seda omasid vaid 20+ aastat tagasi. Praktiliselt kõik maailma raamatud on pdf-i kujul internetist kättesaadavad ja me ei pea minema raamatukogudesse mingit ime asja otsima. Ja kas me tõesti tahame süüdistada oma probleemides ainult neid inimesi, kes kogu selle tehnoloogia ja info meile kättesaadavaks on teinud? Tagasi vaadates tundub minu kunagine mõttelaad mõnes mõttes lausa hullumeelne ja äärmiselt negatiivne. Minu programmeering mõned aastad tagasi oli niivõrd tugev, et kui toona oleks keegi  mulle öelnud, et “hei, kas on võimalik, et maailmavalitsejad pole kurjad?“, siis ma oleks hakanud neid tembeldama kinnimakstud agentideks.

Kaalu natuke seda versiooni, et ehk maailmavalitsejad pole kurjad. Kas hakkab kergem? Küsi ise endalt, miks sa arvasid, et maailmavalitsejad on kurjad? Sa võid taibata, et kõik see, milles sa neid süüdistad, et sa ise teed seda iseendale. See on lihtsalt minu arvamus ja võib-olla ma eksin. See, et nad on kurjad, selle sisestas mulle keegi ja ma tunnistan, et sattusin sellise ohvrimentaliteedi küüsi ning ilmselgelt aitasin sellel ka vohada võttes osa selle levitamisest. Ma tõsimeeli kaalun varianti, et nad pole kurjad. Ma mõistan, et mõned nende teod on täielikult vastuolus meie ideaalidega, aga ma toonitan, et meie ei tea, mis on nende tegelik eesmärk ja kust nende ideaalid pärinevad.        9/11 terrorirünnakute (loe täpsemalt www.telegram.ee artiklit “9/11 terrorirünnakute alkeemia: VICSIM raport“), Sandy Hooki koolitulistamise, tuumapommide, ISIS-e terrori jne puhul on minu hinnangul kokkuvõttes tegemist teleteatriga, kus keegi ei saa viga ja kus keegi ei saa surma. Kas see pole mitte imeline uudis? See tähendab, et me võime minna lennujaama, astuda lennukile ja mitte karta, et mingi terrorist seal pommi õhkaks, sest see kõik on võlts. See pole päris. See on tohutu kergendus. Pole mõtet leinata Sandy Hookis hukkunud lapsi, sest keegi seal ei hukkunud ega saanud ka viga. Veel enam, võimalik, et need, kes kogu seda teatrit juhivad, pole isegi mitte kurjad. Võimalik, et neil on plaan, mille elluviimist nad stabiilselt korraldavad ja nad jätavad selle kohta ka pidevalt vihjeid maha kõigile neile, kel on huvi ja võimet neid uurida. Tavainimesed ei suuda neid nagunii peatada, seega saad sa sellega teha kas rahu või elada hirmus. Vähemasti nende perspektiivist on selline süsteem inimkonnale hea.

Kui sa taipad, et keegi ei hukkunud Sandy Hookis ja et tuumarelvi pole olemas, siis hakkad sa ennast palju paremini tundma. Ja kui sa kaotad ära meie vs nemad mentaliteedi, siis hakkad veel paremini tundma. Keegi ei käsi meil süüa korporatsioonide rämpstoitu, juua nende alkoholi või vaadata nende telekanaleid – see kõik on meie isiklik vastutus ja vaba valik. Kui sa aga mõtled, et kuskil on mingi kuri koll, kes kõiges süüdi on, siis tegelikult juhtub see, et sa elad ohvrimentaliteedis ja lükkad oma probleemid kellegi teise kaela. Nõnda me veeretame endilt vastutuse ära ja ilmselt teeme elus ka mitte kõige paremaid otsuseid. Ning ära unusta, et me kõik kasutame nende tehnoloogiat ja nende raha.

Kui paljud nn tõeotsijad on hakanud elama selgelt tervislikumat elustiili või teinud iseendaga rahu? Vähemasti need, kes süüdistavad oma saatuses kolle, olgu selleks USA või Venemaa juht või kuradima erakond X, nende seas pole näha enda (vaimse)tervise eest hoolt kandvaid tegelasi. Kasvõi see vaktsineerimise teema – vähemasti siin Eestis keegi ei sunni sind tegelikult ennast või oma lapsi vaktsineerima, inimesed teevad seda ise vabatahtlikult. Kui sa aga väidad, et valitsejad manipuleerivad infoga ja süütud inimesed lasevad end pahaaimamatult vaktsineerida, siis võid juba samahästi öelda, et nemad on sinu isandad, kui nõnda enda eest otsuseid teha lased.

Kui su ümber on inimesed, kes tunnevad ennast ohvritena, siis see ei mõju sulle hästi. Mina ei soovi oma piiratud aja ressurssi raisata inimestele, kes ennast ohvritena tunnevad. Tunnen, et mu elu on lihtsam ja ma olen õnnelikum ning produktiivsem ajast, mil hakkasin kaaluma varianti, et maailmavalitsejad ei ole kurjast. Kartes, et nad on kurjast, loome endale ise põrguliku maailma.

 

 

Hando Tõnumaa

 

Allikad: lingid artikli sees, John Le Boni podcastid

Fotod: Janne Luigla, Shutterstock

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt