Skandaal: Austria plaanib hakata meditsiinis kasutama GMO-sid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. jaanuar 2022 kell 16:06Kui aasta tagasi oleks väidetud, et tuleb kohustuslik koroonavastane vaktsineerimine, mille eirajale määratakse suured karistused; et vaktsineerimata inimesed on suures osas ühiskonnaelust kõrvale jäetud ning vaktsineerimisega seoses laiendatakse geenitehnoloogia seadusi ning antakse roheline tuli geneetiliselt muundatud organismide kasutamisele, siis oleks need teated kindlasti klassifitseeritud vandenõuteoreetiliste võltsuudiste kategooriasse. Aga nüüd, 2022. aasta alguses plaanitakse Austrias lisaks sundvaktsineerimisele vastu võtta ka uus geenitehnoloogia seadus, mis peaks võimaldama kasutada GMO-sid inimmeditsiinis – potentsiaalselt ettearvamatute tagajärgedega. Ja kui see seadus võetakse vastu Austrias, võib arvata, et peagi plaanitakse seda teha ka teistes riikides, sh Eestis. Seadusemuudatusi uuris ja vahendab Klartext im O-Ton podcast

 

2021. aasta lõpus ja 2022. aasta alguses on Austria Rahvusnõukogus läbivaatamisel kolme föderaalseaduse muudatused, mille sisuks on geneetiliselt muundatud organismide kasutamine inimmeditsiinis ja varem raviseaduses kehtinud kaitsesätete tühistamine. Seadusemuudatus plaanitakse parlamendis vastu võtta 2022. aasta alguses. Sellega mängiks Austria maailmas teedrajavat rolli.

 

Seadusemuudatused lubavad GMO-de kasutamist inimmeditsiinis

Kui kohustuslikku vaktsineerimist kehtestava seaduse üle käivad avalikkuses juba tulised vaidlused, siis ravimi- ja geenitehnoloogiaseaduse kavandatavad muudatused on praktiliselt teadmata. Vähem plahvatusohtlikud pole ka plaanid, mis on peidetud ravimiseaduse muutmise taotluse taha.

18. detsembril 2021 tegi Austria terviseminister Wolfgang Mühlstein kahe seaduse koht

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt