Bill Gates usub, et vaktsiinid päästavad maailma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2013 kell 17:20 

TED platvormi on oma ideede levitamiseks kasutanud palju intelligentseid ja loovaid inimesi – sealhulgas ka Bill Gates, kelle ümber on püütud luua miljardärist heategija oreooli. 2010. aastal räägib Gates energeetikast ja väljendab oma seisukohta vaktsiinide ning tervishoiusüsteemi eesmärkide osas seoses maakera inimpopulatsiooniga.

 

Bill Gates toetab inimtekkelise kliimasoojenemise ideed. Ta räägib sellest, kuidas CO2 koguhulk viib temperatuuri tõusule Maa peal ning see toob kaasa negatiivseid mõjusid looduse ökosüsteemile. Ei ole päris kindel, kui suur süsihappegaasi hulk viib kliima soojenemisele, kuid Gates on veendunud, et selle tulemused on laastavad. Ainuke lahendus sellele on vähendada süsihappegaasi emissiooni nullini.

Gates toob oma kõnes välja valemi, mida kasutatakse kogu maailmas energeetilistel põhjustel eraldatava süsihappegaasi koguhulga arvutamiseks. Üks selle valemi muutujatest on inimeste koguhulk maailmas. Gates arutleb tõsimeeli selle üle, kuidas saaks seda numbrit vähendada, öeldes oma kõnes järgmist: „Kui me teeme vaktsiinide, tervishoiusüsteemi ja reproduktiivtervise vallas head tööd, siis suudame võib-olla maailma rahvastiku vähendada 10–15%.“

Samas kõnes ja ka paljudes teistes avalikes esinemistes on Gates kinnitanud oma tulihingelist vaktsiinide pooldamist. Intervjuus CNN-ile küsitakse Gatesi käest, mida ta arvab dr Wakefieldi uurimistööst, mis tõi välja seose vaktsineerimise ja autismi vahel. Gates nimetab seda otseselt valetamiseks ja leiab, et selle vale tõttu on hukkunud tuhanded lapsed, kelle emad Wakefieldi uurimuse tõttu ei vaktsineerinud oma lapsi selliste ravitavate haiguste vastu nagu läkaköha ja leetrid.

Bill Gates väidab, et vaktsiinidel on isegi imepärane võime stabiliseerida rahutuskoldeid sellistes maades nagu Afganistan ja Pakistan, tuues põhjuseks selle, et rahvastikutihedus vaestes elupiirkondades on kõrgem kui võime seal piirkonnas toitu kasvatada ning inimestele haridust ja tööd pakkuda.

 

Allikad: Youtube 1, Youtube 2

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt