WHO kinnitab: Filipiinide lastehalvatuse puhangu põhjustas poliomüeliidi vaktsiin

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. oktoober 2019 kell 12:17Filipiinidel on poliomüeliidi vaktsiin põhjustanud laialdase lastehalvatuse puhangu. Seda, et tegu on vaktsiinist alguse saanud puhanguga, tunnistavad oma ühises avalduses ka Maailma Terviseorganisatsioon ning UNICEF, vahendab Vanglaplaneet.

 

Associated Pressi andmetel kinnitasid “WHO ja UNICEF oma ühises avalduses, et Filipiinidel aset leidnud lastehalvatuse puhang on muret tekitav, kuna see sai alguse vaktsiinis leiduvast polioviiruse tüüp-2-st. Vaktsiinis kasutatud nõrgestatud viirus paljunes lühikese aja jooksul laste soolestikus ning väljus koos roojaga.”

Poliomüeliidi vaktsiine on toodud tihti näiteks kui edulugu, tõestuseks, et vaktsiine on võimalik kasutada nakkushaiguste ära hoidmiseks. Tõsiasi on aga, et peaaegu kõik uue maailma lastehalvatuse juhtumid on põhjustatud just poliomüeliidi vaktsiinide poolt.

Just – enamus lastehalvatuse juhtumeid on põhjustatud vaktsiinide, mitte aga loodusliku viiruse poolt. Ning poliomüeliidi vaktsiinid tõttu tekivad võimsamad viiruse tüved, mis on palju ohtlikumad kui looduslikud.

AP loos tunnistatakse, et viimasest looduslikust lastehalvatuse puhangust Filipiinidel on möödas üle 25 aasta. Alates 1993 aastast on kõik lastehalvatuste puhangud saanud alguse just poliomüeliidi vaktsiinidest.

“Viimane teadaolev looduslikust tüvest põhjustatud juhtum oli Filipiinidel 1993. aastal.“

 

Allikad: Vanglaplaneet, Associated Press, WHO

Foto: who.int

 

Toimetas Peeter Proos / VanglaplaneetKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt