Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Soome haridusminister: eliitkoolid on Eesti valik

24. mai 2013 kell 9:08SchoolHouse

Äsja Soome haridusministriks saanud Krista Kiuru sõnul on eliitkoolide olemasolu Eesti valik, kuigi Soome on edu saavutanud võrdsete koolide ja õpilaste süsteemiga. Soome haridus on rahvusvaheliste edetabelite tipus ja soomlased ise peavad põhiharidust üheks oma suurimaks rahvuslikuks väärtuseks. Kiuru märkis ETV saates “Kahekõne”, et rahvusvahelised uuringud näitavad, et Soome on teinud õigeid otsuseid, vahendab ERR.

 

Soome haridussüsteemis on põhimõte, et igal pool põhikoolides peaksid õpilased saama täpselt samal tasemel hariduse. Kiuru rõhutas, et see on olnud Soome ajalooline valik ja see on töötanud. Ta tõi näiteks PISA uuringud, mis ütlevad, et Soome süsteem – koolide ja õpilaste võrdsus – on olnud hea otsus.

Kiuru kinnitusel on ta kursis Eesti eliitkoolidega ning tema sõnul on eliitkoolid Eesti valik. Samas rõhutas ta, et koolide ja õpilaste võrdsus on väga tähtis. “Aga iga riik teeb omad otsused ja nii asi käibki,” rääkis ta.

 

 

Täispikk artikkel: ERR

Pilt: gboe.org

 

Toimetas Mariann Joonas