Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Google maksis Adblock Plusile, et nad ei blokeeriks teatud reklaame

9. juuli 2013 kell 14:35timthumb

Paljusid internetikasutajaid häirivad suured ja koledad reklaamid veebilehtedel, nende eemaldamiseks on arendatud mitmeid tarkvaralisi lahendusi mille abil blokeeritakse reklaame. Chrome’i ja Firefoxi üks populaarsemaid sääraseid lahendusi kannab nime Adblock Plus. Saksa ajaveebi Horizonti väitel on Google ning mitmed teisedki firmad maksnud Adblockile, et nende reklaame ei blokeeritaks, kirjutab portaal Kahvel.

 

Kõnealuse tarkvaraarendaja Eyeo firma kodulehel seisab lause, mis jätab neile sääraseks teguviisiks õiguse väiksemate veebilehtede puhul. Eyeo nägemuse järgi võib kasutajale kuvada reklaame, mis ei ole häirivad ning ebaesteetilised. Kuna aga süsteemi haldamine nõuab väljaminekuid, siis selle maksavadki kinni suurettevõtted, mis neid häirimatuid reklaame toodavad.

 

Allikad: Kahvel, The Verge

Foto: infoaliste.com

 

Toimetas Mariann Joonas