9/11 tõelised kahtlusalused: kes võisid olla rünnakute taga?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. september 2013 kell 12:33



31. augustil andis USA raadiosaatele “Coast to Coast AM” intervjuu Kevin Robert Ryan, kes on kaastoimetaja väljaandes 9/11 Uuringute Teataja ja turvasertifikaate väljastava ettevõtte Underwriters Laboratories vilepuhuja. Ta on osalenud paljude 9/11-teemaliste raamatute ja teaduslike artiklite kirjutamisel. Ryan on raamatu “Another Nineteen: Investigating Legitimate 9/11 Suspects“ (Teised üheksateist. Uurides 9/11 ametlikke kahtlusaluseid) autor.

 

2001. aasta 11. septembri terrorirünnakud (9/11) olid rünnakute seeria Ameerika Ühendriikide vastu. Ametliku versiooni järgi kaaperdasid 19 Al Qaeda terroristi mitu reisilennukit, millest kahega rünnati New Yorgis asuva Maailma Kaubanduskeskuse (World Trade Center – WTC) kaksiktorne ja ühega Pentagoni. Neljas lennuk, mis pidi lendama Valgesse Majja, võeti reisijate poolt üle ning terroristide plaan hävitada Valge Maja ebaõnnestus, ehkki lennuk kukkus alla ja pardalolijad hukkusid. 11. septembri rünnakutes hukkus kokku 2996 inimest – 19 kaaperdajat ja 2977 ohvrit. Ent sündmustes on nii palju lahtisi niidiotsi ja seletamatuid tõsiasju, et ametlik versioon ei veena enam ja sellele, mis tegelikult juhtus, otsitakse tänini vastuseid.

 

Miks sa 9/11 sündmusi uurima hakkasid?

Katastroofi toimumise ajal olin keemialabori juhataja Underwiters Laboratoriesis (UL). Ettevõtte direktor avaldas mulle tõsiasja, et 1960-ndatel viisid nad läbi tulekindlusteste materjalidele, mida kasutati seitsmekümnendatel ehitatud WTC tornides. WTC inseneri-konstruktori John Skillingu sõnul oleks ehitised pidanud tulele vastu pidama, kuna sertifitseeritud teraskonstruktsioonid taluvad intensiivset tulekahju mitu tundi. Terast testiti 1100 kraadi Celsiuse juures ja tüüpiline kontori põleng toimub umbes 650-kraadise tulekuumusega. Temperatuur ei saanud tõusta ka madala põlemistemperatuuriga lennukikütuse tõttu, mis põleb ära mõne minuti jooksul. Siinkohal tekib vastuolu, sest üks tornidest hävis täielikult ainult 56 minutiga ja WTC-7, mida ei tabanud ükski lennuk, varises üllataval kombel samuti kokku.

WTC-7

WTC-7. Fotod: Youtube´´i ekraanikuvad

 

Terve katastroofile järgneva aasta küsitlesin inimesi UL-is, et leida põhjendusi sellele, mis tegelikult juhtus. Mul paluti ära oodata riikliku standardite ja tehnoloogiainstituudi (NIST) tulemused. Aruannet vaadates nägin, et uurimuses oli ignoreeritud füüsikalisi teste, mida minu ettevõte oli aidanud läbi viia. Kirjutasin valitsusele, kuid selle tulemusena mind vallandati, sest mind võeti kui vilepuhujat, kes oli infot lekitanud.

Kuidas USA tollane kaitseminister Donald Rumsfeld on seotud nende sündmusega?

Donald Rumsfeld ja USA endine asepresident Dick Cheney olid kaks tähtsat tegelast selles juhtumis, sest neil olid ideaalsed positsioonid kaksiktornide rünnaku korraldamiseks. Nad võinuks lausa ise

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt