Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Toidud, mis vähendavad põletikku

30. märts 2013 kell 14:13värskePõletik on keha normaalne reaktsioon vigastuste vastu, aga kuigi tegemist on loomuliku kaitsesüsteemiga, võivad põletikud krooniliseks muutuda ning keha vastu hakata töötama. Alabama ülikooli teadlane Lauren Whitt kinnitab, et põletike vastu on võimalik võidelda toiduvaliku abil.

 

Whitt julgustab inimesi täisväärtuslikku ja kiudaineterikast toitu sööma. Toidud, mida põletike korral proovida võiks:

 

 

Tsitruselised – vitamiinid C ja E on olulised anitioksüdandid.

Tumerohelised lehed – kõrge vitamiin K sisaldus.

Tomatid – vilja punane pigment lükopeen on võimekas antioksüdant.

Vabast loodusest püütud lõhe – kõrge omega-3 rasvhapete kontsentratsioon.

 

 

Põletikuvastaste toitude söömist ei tohiks võtta kohustusena, vaid nad tuleks liita oma igapäevasesse toidusedelisse. Töötlemata ja praadimata värske toidu söömine võib ka üldiselt vähendada vajadust arstirohtude järele.

 

Ained, mida põletikega vältima peaks: transrasvad, suhkur, gluteen (sh kõik nisutooted), omega-6 rasvad (nt päevalilleseemned, mais, soja, õlid, kreeka pähklid), piim, naatriumvesinikglutamaat.

 

 

Allikad: Science Daily ,Huffington Post

 

 

Toimetas Maarja Aljas