Orwell tervitab! Lugejad põrmustavad Klaus Schwabi uue teose “Suur narratiiv”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. mai 2022 kell 15:38Klaus Schwab  23. septembril 2018 New Yorgis Schwab Foundation Galal. Wikimedia Commons / World Economic Forum / Ben Hider

Alates möödunud aasta lõpust saadaval oleva Klaus Schwabi teose “The Great Reset” (“Suur Lähtestamine”) teine osa kannab nime “The Great Narrative” (“Suur narratiiv”), millel on mittemidagiütlevalt kahtlane alapealkiri: “Parema tuleviku nimel”. Lugejad ei ole aga Maailma Majandusfoorumi asutaja uusimat teost kaugeltki avasüli vastu võtnud.

 

“Suur narratiiv  on juhend kõigile, kes soovivad paremini mõista, kuidas maailm on pandeemia algusest saadik arenenud ja millised lahendused võivad muuta seda vastupidavamaks, õiglasemaks ja jätkusuutlikumaks.” Just nii kirjeldatakse Amazonis Klaus Schwabi ja Thierry Mallereti 293-leheküljelist üllitist. Amazoni kasutajad leiavad selle kirjeldamiseks aga hoopis teistsuguseid sõnu. Maailma tuntuima raamatutekeskkonna 1-tärni hinnangud domineerivad nii saksa- kui ka ingliskeelses versioonis.

 

Orwell tervitab!

Saksa lugejad kirjutavad:

“Hull! Kas ta usub, et ta on “jumal”? Orwell tervitab… Ta (Schwab) räägib kaitsest, rahust ja vabadusest. Ta peab aga silmas kontrolli, orjust ja paternalismi.”

“Raskelt haige! Üksik mees, kes on enda ümber koondanud mingi eliidi kultuse, püüab kogu inimkonda oma ideaali järgi ümber kujundada! Inimkond peaks tegema kõik endast oleneva, et see õudusunenägu reaalsuseks ei saaks!”

“Ohtlik brošüür, mis propageerib totalitaarset sotsialismi teeseldud globaalsete probleemidega nagu kliimamuutused. Puhh!”

Ka ingliskeelse versiooni hinnangud ei hellita. Ühendkuningriigi lugejad kirjutavad järgmiselt:

“Kui olete viimased kaks aastat psühhoterrorismi, biofašismi, kogukonna hävitamist ja väljamõeldud tervisekriisi nautinud, siis palju õnne – onu Klausil ja tema psühhopaatidest sõpradel on palju muudki varrukas. Nad ei ole rahul massiliste surmajuhtumite põhjustamisega ja lukustamise ning eksperimentaalsete geeniravimitega, vaid kavatsevad meie ühiskondi ja vabadust veelgi hävitada, et nad saaksid maailma “taas paremaks ehitada”. Näib, et meile ei kuulu midagi (kellele siis kõik kuulub, Klaus?) ja meie finantssüsteem muudetakse sisuliselt kõrgtehnoloogiliseks järelevalve- ja kontrollivõrgustikuks, mida juhib kuriteos süüdistatud meeste rühm, kes peaks olema inimsusevastaste kuritegude eest vanglas. Lugege seda ja laske sellel üdini tungida – ja seejärel hakake oma elu ja vabaduse eest võitlema.”

 

Meie aja “Mein Kampfi” II osa

“Kujutage ette, et mees nimetab 6,5 miljardit inimest “kasututeks sööjateks” – see on Klaus Schwab. Tema rahaga on ära ostetud peaaegu kõik poliitikud maa peal, et püüda inimkonda “suurepärasesse lähtestusse” suruda, mis on tema jaoks suurepärane, kuid teie jaoks mitte. Tegelikult unistab ta “kasutute sööjate” täielikust väljajuurimisest. Seest läheb kohe mõnusalt soojaks, kas pole?

Võiks eeldada, et see kõik tuleneb vähemalt geneetilise tipptaseme mudelist, kuid Klaus on lõtv, ebaatraktiivne ja mitte eriti intelligentne – tema ainus eristuv omadus oli rikkana sündimine.

Lugege seda, et saada ülevaade sellest, kui palju on tema isiklik privileeg talle andnud oidu uskuda, et temast on juba saanud teie kõrgeim ülemus. Ärge lugege seda millegi väärtusliku pärast, tal pole aimugi, kuidas see välja näeb.”

“Ei jõudnud ära oodata. See on lõpuks käes: meie aja “Mein Kampfi” II osa. Loe seda, et keegi ei saaks hiljem öelda: ma ei teadnud midagi, mulle ei öeldud. Aga siin see on, ja väga ilmselgelt. Plaan meile kõigile. Meeldib see meile või mitte. Aga kes valis need inimesed meie tuleviku üle otsustama?”

 

Ootuspäraselt “uus” sisu

Sisu osas on väidetavates juhistes “parema” maailma jaoks ootuspäraselt vähe uut või kasulikku. USA kasutaja teeb kokkuvõtte:

“Selle raamatu kaastöölisi oli palju, kuid enamik neist on pärit USA-st või Ühendkuningriigist; inimesed, kes ei ole tõenäoliselt oma elus liiga palju toidukordi vahele jätnud. Maailma Majandusfoorumi peamine murekoht on kliimamuutused. Ideid globaalse temperatuuri tõusu vähendamiseks on pakutud järgmiselt: “taaskülmutage” Arktika, suunake osa vett liustike alla, pritsige taevast, et vältida ohtlike kiirte sattumist atmosfääri, ja lõpuks lisage osa maapinnale, et see suudaks CO2 kiiremini absorbeerida. Kas see tundub teile mõistlik? Nende eesmärk on jagada rikkust nii, et vähekindlustatud inimesed ja keskklass ei saaks iial rikkamaks. Nad väldivad selliseid mõisteid nagu sotsialism, kommunism ja fašism. Bioloogiat kasutatakse inimtoiduks mõeldud liha tootmiseks. See on juba töös. Nõuetele mittevastavust ei lubata – selleks töötab härra Harari (Iisraelis) inimaju “häkitavuse” kallal. Nad püüdlevad ühise maailma rahasüsteemi poole. Nagu 1. köites, esineb mõiste “sidusrühm” erinevalt aktsionäridele. Raha saavad need, kes peavad kinni foorumi eesmärkidest; need, kes usuvad vanaviisi (tarbijanõudlusel ja kasumlikkusel põhinevad ärid), kaotavad. Sõna kaasatus tuleb esile, kuna inimestel, kellega on usuliste veendumuste (või muude vastandlike veendumuste) tõttu raskem läbi saada, on madalamad majanduse sotsiaalse juhtimise (ESG) reitingud. Ettevõte peab sundima palkama inimesi, keda ta pigem ei palkaks, et ülemustelt krediiti saada.”

Hea uus ilm, mida Klaus Schwab meile plaanib, kas pole?

 

Allikas: report24.news

Foto: Wikimedia Commons / Foundations World Economic Forum/ Ben Hider/ CC BY 2.0Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt