Soome peaminister: veebruaris kaovad Soomes kõik koroonapiirangud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. jaanuar 2022 kell 18:49Soome peaminister Sanna Marin ütles täna, et veebruaris kaovad riigis kõik koroonaviiruse epideemiast tingitud piirangud. Soome valitsus otsustas hiljuti, et alates homsest leevenevad riigis koroonapiirangud. Piirangute leevenemine toimub järk-järgult, praegu tuleb piiril siiski tõendada oma “koroonapuhtust” kas tõendi või testitulemusega ning alkoholi müügiga tegelevad asutused (baarid) peavad uksed sulgema endiselt kell kuus õhtul, samas kui restoranid saavad lahti olla üheksani.

 

Soome valitsus otsustas eelmisel neljapäeval, et Soome ja Schengeni ala riikidevaheline piirikontroll lõpeb 1. veebruaril. Soome kehtestas detsembri lõpus piirikontrolli Schengeni ala sisepiiridel. Reisijatelt nõuti piiril koroonapassi ja lisaks sellele koroonatesti negatiivset tulemust. Alates homsest seda nõuet enam pole.

Alates 1. veebruarist peavad riiki sisenejad esitama tõendi, et nad on täielikult vaktsineeritud või viirust viimase poole aasta jooksul põdenud. Samuti sobib negatiivne koroonatest, mis pole vanem kui 72 tundi. Nõuded kehtivad kõigile, kes on sündinud enne 2006. aastat.

Restoranid võivad lahti olla kella üheksani õhtul. Praegu peavad restoranid uksed sulgema kell 18.00. Baarid ja teised alkoholi müügiga tegutsevad asutused peavad aga uksed sulgema jätkuvalt kell 18.00, vahendas Yle.

 

Allikad: Yle, ERR

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt