POLKA #02: Märts 2020 (apteegireform ja koroonakriis)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. märts 2020 kell 16:27Poliitikavaatleja Andres Laiapea keskendub Telegramile koostatud igakuises ülevaates “Poliitiline Karussell” ehk POLKA Eesti poliitikaelu peateemadest sel korral apteegireformile ja koroonakriisile. Tuleb välja, et nendel teemadel on huvitavaid kokkupuutepunkte, mis ulatuvad kaugele ajalukku.

PS. Kel lugeda pole mahti, saab artiklit kuulata Laiapea enda poolt sisse loetuna (pleier artikli lõpus).

 

Lõppev kuu on olnud hea näide sellest, kui kiiresti võib poliitiline päevakord tänapäeva avatud maailmas muutuda. Kui vahepeal ei oleks jõudnud meile kohale koroonakriis, oleks Eesti poliitikaelu peateema praegu tõenäoliselt apteegireform, mis peaks pärast viieaastast üleminekuaega 1. aprillil viimaks lõpule jõudma.

Kui see reform, mille sisuks on ravimite jae- ja hulgimüügi lahutamine ning apteekide pidamise õiguse jätmine ainult proviisoritele, 2015. aastal Riigikogus heaks kiideti, hääletas selle vastu kõigest kolm saadikut. Riigikogu otsus oli vastuseks Eesti Proviisorite Koja poolt 2014. aastal esitatud kollektiivsele pöördumisele, millega taotletigi ravimiseaduse muutmist ja sellise omandipiirangu kehtestamist, mille kohaselt peab enamusosalus apteegis kuuluma

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt