Hando Tõnumaa: Aga mis siis kui mingit raketti polnudki?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. august 2018 kell 11:05Üle-eile teatasid kohalikud peavoolumeedia kanalid, et Tartu lähistel tulistas Hispaania hävitaja ilmselt eksikombel välja raketi. Mitmed Tartu elanikud teatasid, et kuulsid nii võimast pauku, mis meenutas sõjaolukorda. Uudis kodumaa kohal lendu lastud raketist teeb õigustatult murelikuks iga inimese aga meile teada olevalt oli tegemist õnneliku intsidendiga, sest rakett ei plahvatanud inimeste kohal ega ka maandunud kellegi koduõuel ning ka mitte naaberriigi territooriumil. Kui eeldada, et raketi intsident toimus nii nagu meile peavoolumeedia vahendusel teatati, siis on tegemist niivõrd ränga juhtumiga, et minu hinnangul peaks tagasi astuma kogu Eesti valitsus.

 

Mis siis kui see rakett oleks tabanud inimesi või lennanud näiteks Venemaa territooriumile? Esimese stsenaariumi puhul oleks tegu vägisi maksumaksja raha eest ülalpeetava sõjamänguga, mille tulemusel saavad surma või vigastada maksumaksjad ise. Teise stsenaariumi puhul olnuks Eesti sõja algatajaks Venemaaga.

Jälgides sündmuste ahelat viimase kahe päeva jooksul, sh vaadates valitsuse ja kaitseväe käitumist ning reaktsioone antud intsidendile, siis mulle tekkis vägisi tunne, et siin on miskit mäda. Ma ütlen ilma igasuguse irooniata, et minu hinnangul siin mingit raketti polnudki.

Kui lähtuda loogikast ja asitõenditest, rakendades kriitilist mõtlemist ja skeptitsismi, siis kuidas ma tean, et see rakett päriselt üldse teele lasti (vahet pole mis suunas / eksikombel või sihilikult)? Pauku saab teha igat moodi. Ärme tee järeldusi enne, kui me pole kindlaks teinud mis juhtus!

Aga kas meil on reaalseid asitõendeid, et rakett üldse kunagi teele lasti?
Kas meil on pealtnägijaid, kes raketti nägid?
Kas radarid näitasid seda raketti?
Kas meil on selle lennuki piloodi isiklikku tunnistust, et ta lasi selle raketi (kogemata) teele?
Kas meil on tõendeid, et rakett on kuskilt üles leitud?

Saatsin need küsimused ka Kaitseväe pressiesindaja Aivo Vahemetsale (aivo.vahemets@mil.ee), kes lubas mulle vastata aga pole seni seda teinud. Küll aga suhtlesin ühe anonüümseks jääda soovinud Kaitseliidu töötajaga, kelle hinnangul samuti mingit raketti tegelikult polnud.

Nii Postimees kui Delfi on täna öösel pannud üles uudise, mis viitab, et rakett justkui oleks üles leitud. “Algsed tõendid viitavad, et asukoht on leitud. Praegu pole tõendeid raketi tükkide näol, kuid 95% tõenäosusega on rakett leitud. Teada on lennukoridor ja väiksem ala metsas, kus on näha, et on toimunud plahvatus. Raketitükke meie valduses pole,” ütles eile õhuväe ülem kolonel Riivo Valge. Kui raketti ennast pole, siis äkki ikka ei ole 95% tõenäoline? Eraldi teema on muidugi vastutus, näiteks kindralmajor Martin Heremi sõnul peaks Eesti vastutus antud juhtumi puhul olema kaduvväike. Tõesti?Iroonilisel kombel pasundasid peavoolumeedia portaalid raketist 2 päeva aga täna on palju keerulisem uut infot nendelt lehtedelt leida, sest ainukesed uued teated raketist on artiklid, mis ei ole esimeste seas ega sisalda pilti raketist. Ehk kui kiiruga peale vaadata, siis tundub, et raketist polegi uudiseid enam. Vägisi jääb mulje, et üritatakse “raketi uudis“ ära unustada.

 

Kas meil on ajaloost ette näidata juhtumeid lennukitega, kus asitõendid juhtunust on puudulikud?

USA-s 2001. aasta 11. septembril (9/11 terrorirünnakud) lendasid väidetavalt neli kaaperdatud lennukit maailma ühes enim turvatud õhuruumis ligi 90 minutit ilma, et keegi neid oleks takistanud enne kui need lennukid oma sihtmärke tabasid. Kas meil on näiteks videoid või fotosid sellest kuidas lennuk sööstis sisse Pentagoni, ühte maailma enim turvatud hoonesse, mille ümbert võib leida sadu turvakaameraid? Ei! Kuidas on see võimalik? Väga lihtsasti – ükski lennuk tegelikult Pentagoni ei lennanud ja sellepärast ei nähtud lennukeid ka radaritelt!

Kas mäletad mõned aastad tagasi jäi India ookeani kohal kadunuks Malaisia reisilennuk, lend MH370?
Seda lennukit otsiti väidetavalt mitu kuud 21. sajandi kõrgtehnoloogiaga ja ei miskit! Kas ei tundu loogilisem, et ehk seda lennukit polnudki? Pauku saab teha igat moodi aga kui raketti mida mitte keegi ei näinud, ei suudeta terve sõjaväega leida, siis äkki seda polnudki?

Aga milleks siis lavastada raketi intsident Eestis? Täpselt samal põhjusel, miks neid teisi sündmusi meile ette söödetakse! Kui sa ei tea, mis see põhjus on, siis soovitan lugeda Orwelli raamatut “1984“. Võtmesõnadeks on võim, kontroll ja raha. Ja kui siia juurde panna veel ärimehe mõtlemine, siis on kordades odavam, lihtsam ja riskivabam lihtsalt öelda, et rakett tulistati, kui päriselt rakett teele saata. Hirm on üks väga võimas vahend!

 

Hando Tõnumaa

 

Vaata ka: Ulmefilm

Fotod: Wikimedia Commons

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt