Martin Helme jõudis paari aastaga GBD-teadlastele järele: koroonameetmed tuleks ära kaotada ja naasta normaalse elu juurde

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. jaanuar 2022 kell 17:15



Foto: ekraanikuva valitsuse pressikonverentsist, 30. aprill 2020

ERR-is ilmus möödunud nädala lõpus intervjuu endise rahandusministri ja EKRE esimehe Martin Helmega, kes tegi ettepaneku kogu koroona erimeetmete pakett tühistada ja naasta normaalse elu juurde. Sama soovitasid juba 2020. aastal Great Barringtoni deklaratsioonile (GBD) alla kirjutanud teadlased, arstid ja meditsiinitöötajad, keda on tänaseks kogunenud üle 60 000, teistest “lamemaalastest” rääkimata. Helme küll ise oli valitsuses kui riik 2020. aasta kevadel kinni pandi ja oli vait veel pool aastat peale valitsusest lahkumist, aga parem hilja kui mitte kunagi? EKRE varasemaid käitumismustreid vaadates siiski ootusi väga kõrgele ei aja.

Toome välja mõned paremad palad intervjuust ERR-ile ja Martin Helme tänasest üleskutsest jätta elektriarved tasumata.

 

“Põhimõtteliselt peame leppima või aktsepteerima seda, et koroona on muutunud tavaliseks külmetushaiguseks, mis teatud riskigruppides kulgeb raskemalt. Aga see ei ole väga palju erinev meie iga-aastastest gripihooaegadest, selleks tuleb lihtsalt valmistuda,” ütles Helme usutluses ERR-ile.

“Inimesed peavad individuaalselt teadma, kas nad on riskigrupis või ei ole ja mida nad selle vastu ette saavad võtta. Kogu see koroona erimeetmete pakett tegelikult tuleks lihtsalt ära kaotada ja naasta normaalse elu juurde,” lisas ta.

Endine rahandusminister rõhutas, et kui nemad olid valitsuses, siis mask ei olnud kohustuslik, vaid soovituslik. “Sest teadlased ei suutnud meile üheselt selget sõnumit anda, et mis see mask siis teeb, et kas ta hoiab ära või ta ei hoia ära nakatumist? See vaidlus käis terve 2020. aasta ja me ei saanudki väga selgelt vastust, kui kasulik või vajalik on maskikandmine,” ütles ta.

 

Vahemärkus: Martin Helmet ennast on küll maski kandmas märgatud, kuigi tõsi, üks kord 2020. kevadel võttis ta poolelt sõnalt maski eest. Samuti saab isegi veel täna EKRE veebipoes osta erakonna logoga maski:

 

 

Helme kommenteeris ka hiljutist uue teadusnõukoja juhi Toivo Maimetsa intervjuud. “Ausalt öeldes ma ei tea, kelle või mille vastu maskikandmine solidaarsust näitab. Minu jaoks on mask kujunenud juba ammu mitte solidaarsuse märgiks, vaid alistumise märgiks, et sa kuulad valitsust. Nii nagu kästakse, nii teed, ja küsimusi ei küsi. Nii nagu Saksa ajal öeldi: “Maul halten und weiter dienen” ehk suu pidada ja edasi teenida. Mask tähendabki minu jaoks seda,” nentis EKRE esimees.

“Mida rohkem ma loen erialast kirjandust ja me kõik oleme võimelised internetis surfama, siis kui me kriitilise meelega vaatame, saame ju aru, mis on lamemaalaste vandenõuteooriad ja mis on ikkagi erialased doktoriuuringud. Ja sealt selgub tegelikult, et maski kasulikkus on parimal juhul marginaalne.

Lisaks tagatakse selle kohustuse täitmist veel politseiliste võtetega, näiteks  lohistatakse inimesi kaubanduskeskustest jalgupidi minema. No mis asi see on,” küsis Helme ERR-i usutluse lõpetuseks.

 

Martin Helme: jätke oma hiigelsuured elektriarved maksmata!

Täna tegi Helme sotsiaalmeedias üleskutse jätta protesti mõttes elektriarved maksmata; ühtlasi lubas ta, et “kui EKRE tuleb võimule, siis kuulutame välja energiavõlgade amnestia ehk kustutame kõik elektrivõlgnevused.”

Meil on siinkohal kaks küsimust:

  • Kas Martin Helme jätab esimesena oma elektriarve maksmata?
  • Kui Martin Helme oleks endiselt rahandusminister, kas ta a) räägiks koroonapettusest?; b) kutsuks rahvast üles elektriarvete tasumist eirama?

 

Allikad: ERR, Martin Helme Facebook

Foto: ekraanikuva valitsuse pressikonverentsist, 30. aprill 2020

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt