Iisraeli valitsuse koroonanõunik: vaktsiin ei aita raskelt haigestumise vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2022 kell 12:16Iisrael on üks enim vaktsineeritud riike maailmas, kus on käimas juba teise ringi tõhustusdooside kampaania. Nüüd on aga Iisraeli valitsuse koroonanõunik, prof Yaakov Jerris teinud avalduse, mis läheb vastuollu üldlevinud (ametliku) arvamusega, et vaktsineerimine kaitseb raskelt haigestumise eest. Iisraeli Channel 13 Newsile antud hiljutises intervjuus teatas professor Jerris, et “80% rasketest haigusjuhtumitest on täielikult vaktsineeritud patsiendid”.

 

“Praegu on enamik meie rasketest juhtudest vaktsineeritud patsiendid, kellele on tehtud vähemalt kolm süsti. Kuni kaheksakümmend protsenti rasketest juhtudest on kõik vaktsineeritud – seega ei hoia vaktsiin ära raskelt haigestumist,“ sõnas valitsuse koroonanõunik, Tel Avivi Sourasky meditsiinikeskuse Ichilovi haigla koroonaviiruse osakonna juhataja prof Yaakov Jerris.

 

Samasugustele järeldustele on jõudnud ka Robert Kochi Instituut, Ühendkuningriigi Terviseamet ja ka Taani. Samuti on kahtlus, et vaktsineeritud inimesed ei saa enam viiruse vastu täielikku kaitset, kuna vaktsineerimisest vallandunud immuunreaktsioon tekitab nii-öelda valesid antikehi.

 

Moonutatud statistika

Jerris jt haiglaametnikud viibisid 1. veebruaril Iisraeli valitsusega nõupidamisel, kus käsitleti raskete koroonajuhtumite läbipaistmatut klassifikatsiooni haiglas:

“Raske koroonaviiruse määratlus patsientidel on problemaatiline. Näiteks kroonilise kopsuhaigusega patsiendil on alati olnud madal hapnikutase, kuid nüüd on koroonaviiruse testi tulemus positiivne, mis teeb temast tehniliselt nn raske koroonaviiruse patsiendi, kuid see pole õige lähtepunkt. Patsiendi seisund on raske ainult seetõttu, et tal on raske põhihaigus.

Graafik näitab iga päev teatatud raskeid koroonajuhtumeid (punane) ja koroonasurmasid (hall):

“Raskete juhtumite” ja “surmade” kulg Iisraelis.

(Allikas: Haaretz)

 

Sel teemal võttis sõna ka Saksamaa tervishoiuminister Karl Lauterbach, väites, et kõrge suremuse määr on tingitud vähesest vaktsineerimisest:

 

Lauterbach väidab seega vastupidist: “Iisraeli uued andmed näitavad kõrget omikronisse suremust, kuna liiga paljud vanurid on vaktsineerimata. Seni oleme suutnud sellist suremust Saksamaal ära hoida, sest meie meetmed kaitsesid eakamaid vaktsineerimata inimesi.”

 

Koroona ei koormanud haiglaid üle

Küsimusele, kas Iisraeli tervishoiusüsteem on olnud kokkuvarisemise lähedal, vastas Jerris: “Me ei kukkunud pandeemia kahe aasta jooksul kordagi kokku. Kokkuvarisemine oli pigem psühholoogiline kui füüsiline. Kas oleme patsientide ülekoormuse tõttu kokku kukkunud? Ei, ma ei mäleta, et seda oleks juhtunud.”

 

Allikas: reitschuster.de, lingid artikli sees

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt