Inglismaa tunnistab, et kümned tuhanded koroonaviiruse testid on topelt arvestatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. august 2020 kell 9:42The Telegraph kajastas, et kümned tuhanded Covid-19 testid on Inglismaa valitsuse ametlikus tabelis kahekordseks arvestatud, tõdesid rahvatervise ametnikud.

 

Diagnostilisi teste, mis hõlmavad sülje- ja ninaproovide võtmist samalt patsiendilt, arvestatakse igapäevastes andmetes kahe, mitte ühe testina. Seda kinnitas Inglismaa tervise ja sotsiaalhoolekande osakond kui ka rahvaterviseamet.

Seetõttu suureneb igapäevaste testide arv üle 20 protsendi, kusjuures oli see proportsioon kriisi alguses palju suurem, enne kui kodused testid päevakoguste hulka lisati. Kokku sisaldab valitsuse andmebaas peaaegu 350 000 testi rohkem kui reaalselt testitud inimesi.

Inglismaa rahvaterviseameti sõnul on suurema testide arvu põhjuseks ka see, et mõnikord testi korratakse, et veenduda, kas patsiendil on siiski negatiivne tulemus.

See ei ole esimene kord, kui Inglismaa valitsus on testimistulemustega manipuleerinud. Aprillis süüdistati neid selles, et nad arvestasid sisse tuhandeid kodudes tehtud teste, mis ei olnud isegi veel laborisse saadetud – kõik selleks, et saada kokku auväärne tulemus: 100 000 testi päevas. 

Varitervishoiuminister Jon Ashworth ütles: „Ministrid on pööraste keerutuste eest juba varemgi piinlikult vastu näppe saanud. Näib, et nad pole oma õppetundi omandanud. Testimisarvude esitamisel on vaja täielikku läbipaistvust.”

Inglismaa valitsus teatas maikuu alguses, et nad tahavad päevaseks eesmärgiks seada 200 000 testi, kuid ülemaailmsed tervishoiueksperdid vastasid, et valitsus peaks selle asemel keskenduma testimise efektiivsusele ja Covid-19 nakatumiste piiramisele.Need on tõesti kuldsed soovitused, sest nüüdseks peaks olema selge, et testides ei saa kindel olla. Tuletame meelde, et ühe märtsis tehtud Hiina uuringu (milles “nakatunuid” inimesi pikaajaliselt jälgiti) järgi oli valepositiivsete arv kuni 80%, kuigi segaste asjaolude tõttu see teaduspaber tühistati.

 

Allikad: Telegraph, lingid artikli sees

Foto: Polina Tankilevitch / Pexels

 

Toimetas Madis Mark

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt