Koroonavaktsiin on välditav: töötatakse välja teste, mis võimaldavad tuvastada immuunsust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. märts 2020 kell 10:03USA ettevõtted ja laborid teevad pingutusi, et arendada välja vereanalüüse, millega saab testida immuunsust koroonaviiruse COVID-19 suhtes. Samal ajal, kui maailmas tehakse ületunde, et sõeluda tuhandete inimeste seast välja COVID-19 haiguse kandjad, pakub uus vereanalüüs võimalust teada saada, kes on immuunsed. See võimaldaks viiruse edasikandumist paremini kontrollida ja taastada riikides tavapärane majandustegevus.

 

Eesmärk on toota vereanalüüse, mis suudavad kiirelt tuvastada haigusevastased antikehad inimestel, kes on juba nakatunud, kuid kellel võisid olla kerged sümptomid või polnud ühtegi sümptomit. See erineb praegu kasutusel olevatest kallitest diagnostilistest testidest, milles kasutatakse vatitikku, et võtta ninast proov.

“Lõppkokkuvõttes võib see (antikehade test) aidata meil välja selgitada, kuidas normaalne olukord riigis taastada,” usub vaktsinoloogia professor Florian Krammer. Krammer ja tema kolleegid on välja töötanud Ameerika Ühendriikides ühe esimese antikehade testi COVID-19-le. Inimesed, kes on immuunsed, võivad olla esimeste seas, kes alustavad taas normaalset elu. Krammer ütles, et tema labor tegeleb testide peami

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt